Del Neri chwali Juve po meczu z Interem

Po wygranym meczu z Interem wypowiedział się trenujący Juventus Luigi Del Neri (na zdjęciu). Włoch jest zadowolony zarówno z pokonania ligowego rywala, jak i z faktu, iż Bianconeri nie stracili żadnej bramki.

Wygraliśmy bardzo ważny mecz z drużyną w wysokiej formie, pokazując ogromną siłę charakteru” – stwierdził po końcowym gwizdku Del Neri. Następnie dodał: “Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Toni, Matri i Barzagli wnoszą istotny wkład w poczynania drużyny. Drużyna jest bardziej pewna i spokojna. Barzagli w środku obrony i Chiellini na skrzydle to dwa rozwiązania, wdrożenie których dało nam więcej równowagi w grze w defensywie. Chcę jednak również pochwalić to, co zrobił Sorensen, który do tego dobrze wyłączył z gry Eto’o. Toni i Matri dążą do perfekcji: Luca jest piłkarzem bardzo silnym fizycznie i pod tym względem bardzo nam pomaga, tymczasem Alessandro lubi wywalczyć sobie miejsce i również konstruować akcje, kończąc je bramką. Posiadanie typowego snajpera w polu karnym jest również bardzo ważne“.

Zwycięstwo z Interem z pewnością doda drużynie Juve skrzydeł. “Sukces ów na pewno da nam więcej pewności siebie – z punktu widzenia psychologicznego zrobiliśmy ogromny krok w przód. Teraz możemy skupić się na kolejnych potyczkach i pracować z większym spokojem“.

www.juventus.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
51 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
51
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: