Komentarz po meczu z Chievo

Komentarz na temat meczu z Chievo pojawił się na stronie gazzetta.it. Redaktorzy słynnej włoskiej gazety sportowej podkreślają fakt, że ten sezon wydaje się nie mieć żadnego pewnego zespołu. Nie ma nikogo, kto choćby próbował zrobić krok do przodu, zdarza się częściej, że drużyny wręcz się cofają. Mowa między innymi o Juventusie, który wiedząc, że Inter i Napoli straciły punkty, nie umie wygrać i starać się uciec w klasyfikacji drużynom mogącym potem mu zagrozić. Wczoraj Juve miało jakby zadyszkę po pięknym meczu z Milanem i zagrało źle, ukazując kolejny raz problemy z atakiem: Vucinic, Matri, Del Piero, Quagliarella – żaden z tych piłkarzy nie strzelił jeszcze więcej niż jednej bramki, a przecież już sześć meczów za nami. Brakowało determinacji i stanowczości, najgroźniejszy wydawał się być jak zwykle Del Piero, który zaliczył trafienie w słupek.

Oto co możemy powiedzieć o pierwszej połowie meczu: “Bianconeri rozpoczęli mecz, z pozytywnym nastawieniem, wydawało się, że żadna drużyna im nie sprosta, podnieśli rytm meczu, widać było chęć do gry. Problemem jednak była realizacja tego, co zamierzyli. Vidal robiący zamieszanie w środku pola, Krasic ma problemy z utrzymaniem się przy piłce, Pirlo zduszony przez zawodników Chievo, Del Piero i Matri na ławce“.

Początek drugiej połowy jest tak samo nudny jak i cała pierwsza część spotkania, niejasna i pełna zamieszania gra ze strony Juve. Marchisio próbuje swych sił pod bramką rywala, bezskutecznie. Rozpoczynają się więc zmiany, ta najbardziej kluczowa, która zmienia mecz nastąpiła w 75. minucie za sprawą wejścia Del Piero. Wreszcie turyńska drużyna sprawia jakieś zagrożenie, ale nie jest w stanie wykorzystać żadnej sytuacji, nawet wobec doliczonych aż pięciu minut gry. Juventus remisuje, ale zostaje na szczycie tabeli“.