Conte: To ważny krok do przodu

Antonio Conte (na zdjęciu) jest usatysfakcjonowany wygraną z Fiorentiną, mimo iż przyznaje, że na początku drugiej połowy spotkania był zły na swoich piłkarzy.

Conte przyznał: “Faktycznie, zdenerwowałem sie na chłopaków, bo dążyłem do tego, by utrzymać poziom napięcia i koncentracji z pierwszej połowy. Po pierwszej odsłonie rozegranej w takim stylu nie można zostawiać tak otwartego wyniku. Fiora w rzeczy samej ukarała nas za brak uwagi, ale na szczęście potem znów wyszliśmy na prowadzenie“.

Następnie dodał: “Mecz ten symbolizuje ważny krok w naszym procesie wzrostu. Graliśmy z zębem, mieliśmy osobowość, byliśmy agresywni i skupieni. Może być nam szkoda z powodu niewykorzystanych sytuacji, bo stworzyliśmy ich naprawdę sporo, zwłaszcza w pierwszej połowie. Moi piłkarze zasługują na tę satysfakcję i muszę ich naprawdę pochwalić – świetnie zinterpretowali to spotkanie“.

Zdaniem niektórych zwycięstwo z Fiorentiną posłuży za odpowiedź dla tych, którzy zaczynali już mówić o kryzysie Juventusu. “Nie można mówić o kryzysie drużyny, kiedy ta wygrywa z Milanem a potem remisuje dwa mecze… Osobiście dostrzegam, że moi zawodnicy odnajdują równowagę i nie ulegają wpływowi ani krytyki, ani pochwał“. Na koniec Conte zapowiedział: “Myślimy już o Interze. To świetna drużyna, bardzo dobrze zorganizowana. Choć siłą rzeczy musimy już myśleć o tym spotkaniu, na wszelki wypadek już przypomniałem o tym chłopakom“.

www.tuttosport.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
26
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: