Pirlo: Od razu poczułem chęć zwyciężania

Przybycie Andrei Pirlo (na zdjęciu) do Juventusu wywarło na wszystkich wielkie wrażenie, które wcześniej ciężko było sobie wyobrazić. Poza wiodącą rolą na boisku były gracz Rossonerich przejął prymat także w szatni Juventusu.

W wywiadzie dla Tuttosportu Pirlo, opowiadając o swoim pożegnaniu z Milanem i perspektywach na kolejny sezon, stwierdził: “Odczułem potrzebę poszukania nowych motywacji i zwycięstw w nowej drużynie, być może gdzieś, gdzie od pewnego czasu nic się nie wygrywa. Taką decyzję podjąłem sam, wspólnie z zarządem, nie było żadnej kłótni z Allegrim. Koniec końców myślę, że gdybym chciał jednak zostać z Milanie, nie byłoby z tym problemów. W Juve pojąłem szybko, co znaczy chęć zwyciężania, osiągania wszystkiego co tylko możliwe, potrafiąc jednocześnie wyczekiwać. Nie brak nam niczego, by powrócić na szczyt – poczynając od trenera, kończąc na zarządzie. Wszyscy mają te same ambicje. Milan i Napoli są najlepiej “wyposażonymi” zespołami, powiedziałbym, że jesteśmy nieco w tyle. Tak czy owak wolę skupić się na pracy niż na gadaniu“.

www.canalejuve.it

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
12
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: