Vidal: We Włoszech czuje się jak w domu

W środę, w ostatnim dniu zgrupowania w Dubaju Arturo Vidal (na zdjęciu) udzielił wywiadu dla Sky Sport. W rozmowie z dziennikarzami piłkarz poruszył kilka tematów, w tym te dotyczące aklimatyzacji w Juve, wyścigu o mistrzostwo, aktualnej sytuacji Bianconerich oraz okienka transferowego.

We Włoszech czuję się fantastycznie, jak w domu – przyznał Vidal. “Moim marzeniem było grać w Italii, w którymś z większych zespołów. Obecnie mam to szczęście być w tym najważniejszym w kraju. Kiedy otrzymałem propozycję, wiedziałem, że nie będę mógł grać w Lidze Mistrzów, ale nie to było najważniejsze. Teraz ciężko pracujemy, aby zakwalifikować się do tych rozgrywek na przyszły sezon“.

Według Chilijczyka walka o mistrzostwo nie ogranicza się tylko do Juventusu i Milanu: “Nie tylko Milan i Juve powinny być brane pod uwagę, ale również Inter, Udinese, o którego sile przekonaliśmy się podczas ostatniego meczu, Napoli oraz Roma. Byłoby dużym błędem uważać Milan za jedynego przeciwnika“.

Arturo wymienił również kilka różnic pomiędzy Bundesligą a Serie A: “Tutaj o wiele większe znaczenie ma taktyka. Ponadto gra w Juve jest trudniejsza, ponieważ każda drużyna daje z siebie wszystko w meczach przeciwko nam. W Leverkusen było inaczej – drużyna grała dobrze, ale było o wiele mniej presji“.

Pomoc złożona z Vidala, Pirlo i Marchisio jest uważana za jedną z silniejszych w Europie: “Z Pirlo i Marchisio tworzymy bardzo silny środek boiska, ale w Europie są jeszcze Barcelona i Real. We Włoszech zaś świetną pomoc ma Udinese“.

Siła Juventusu nie tkwi jedynie w jednostkach, ale przede wszystkim w grupie: “To co mnie najbardziej uderzyło to to, że pomiędzy nami jest wiele radości. Jesteśmy jak bracia“.

25-letni pomocnik doskonale odnalazł się w ustawieniu 4-3-3 stosowanym przez Antonio Conte: “Jeżeli chodzi o schematy gry, dla mnie najważniejsze jest dobrze bronić, zanim zacznie się atakować. W ustawieniu z trzema napastnikami odnalazłem się bardzo dobrze. Strzelam mniej w porównaniu do poprzednich sezonów? To prawda, ale mimo to jestem równie zadowolony, ponieważ cała drużyna jest niepokonana i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Jeżeli później uda mi się zdobyć kilka goli, tym lepiej, najważniejsze jest jednak zwycięstwo Juve“.

Vidal wypowiedział się także o nowym nabytku Bianconerich, Marco Boriello oraz o możliwym przybyciu Pizarro: “Oczekuję Marco z otwartymi rękoma, ale byłoby również pięknie, gdyby dołączył do nas David. Gra z Marchisio i Pirlo jest czymś niezwykłym, mamy bardzo silny środek boiska“.

Kilka słów Arturo poświęcił także swojemu rodakowi, Eduardo Vargasowi, który zasilił szeregi Napoli: “Jest świetnym piłkarzem. Jestem pewien, że pokaże na co go stać we Włoszech“.

www.tuttojuve.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
13
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: