Marotta: Milan jest nadal faworytem

Kto zwycięży w sobotnim pojedynku Juventusu z Milanem? Giuseppe Marotta (na zdjęciu) jest zdania, że na papierze to Rossoneri są faworytami.

Marotta udzielił wywiadu, w którym przyznał: “W teorii faworytem jest Milan. Z pewnością będzie to bardzo ważny mecz – zmierzymy się z drużyną, która jest jedną z ośmiu najlepszych w Europie, do tego broni tytułu mistrza Włoch. To wystarczy, by wychodzić na boisko w roli faworyta. My podchodzimy do tego meczu po dwóch trudnych sezonach, choć dzięki poświęceniu i ciężkiej pracy wstaliśmy z kolan. Z właściwym nastawieniem wyjdziemy też na murawę w sobotę wieczorem“.

Następnie dodał: “Nie uważam, że sobotni mecz będzie decydujący w kontekście walki o scudetto. Liga włoska nauczyła nas już nieraz, że wszystko potrafi zmienić się bardzo dynamicznie. Możesz świetnie zagrać z wielkim przeciwnikom, a dać się rozłożyć na łopatki drużynie z prowincji“.

Jesteśmy spokojni, ale zarazem dumni z tego, że podejdziemy do meczu mając tyle punktów na koncie – to dobra nagroda za włożoną pracę“.

Dyrektor generalny Juventusu uważa, że wiele dobrego wniósł do klubu Andrea Agnelli. “Prezydentura Agnellego wniosła powiew zdrowej świeżości. Wiele osób z Antonio Conte na czele napracowało się, żebyśmy byli dzisiaj tu, gdzie jesteśmy. Nie zapominajmy, że rok temu i dwa lata temu zajęliśmy zaledwie siódme miejsce w tabeli. To piękne, że znów jesteśmy bohaterami. Faworytami do zdobycia mistrzostwa nadal są jednak piłkarze Rossonerich“.

www.tuttosport.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
31
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: