Ancelotti: Milan popełnił błąd

Trenujący obecnie Paris Saint-Germain Carlo Ancelotti (na zdjęciu) uważa, że Milan popełnił fatalny błąd pozwalając na odejście Andrei Pirlo.

Nigdy nie pozwoliłbym mu odejść, a już na pewno nie do Juventusu. Być może Pirlo chciał wynegocjować lepsze warunki kontraktu z Milanem, mediolański klub się nie zgodził, a zaoferowało mu je Juve“.

Były szkoleniowiec zarówno Juventusu, jak i Milanu zapytany został o wspomnienia z okresu, gdy związany był z tymi dużynami: “Z latami spędzonymi w Turynie kojarzy mi się wiele rzeczy. Przede wszystkim zapamiętałem Zidane’a, który zdecydowanie był najlepszym piłkarzem jakiego kiedykolwiek trenowałem. Żałuję, jeśli mogę tak to ująć, że w trakcie meczów z rzadka jedynie mógł demonstrować swoje ogromne umiejętności. Najbardziej dumny jestem z wymyślenia ustawienia, które wygląda w przybliżeniu jak choinka. Miałem tak wielu dobrych pomocników, że było ono kluczowe do wykorzystania ich możliwości i jednocześnie zachowania równowagi w zespole. Jednak najważniejszym dniem w mojej karierze było odniesione z Milanem zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów nad Juventusem. Tego dnia na zawsze pozbyłem się etykietki wiecznego przegranego“.

www.goal.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
14
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: