Komisja zażąda 6 m-cy zawieszenia dla Conte?

Media włoskie poinformowały dzisiaj o prawdopodobnych żądaniach Komisji Dyscyplinarnej dotyczących warunków potencjalnej ugody z Antonio Conte (na zdjęciu).

Wczoraj członkowie Komisji odrzucili wniosek prokuratora generalnego, Stefano Palazziego, który zaoferował 3 miesiące zawieszenia oraz 200 tysięcy euro grzywny dla Antonio Conte w ramach ugody. Włoscy dziennikarze twierdzą, iż Komisja Dyscyplinarna uważa, że dopiero 6 miesięcy zawieszenia będzie odpowiednim wymiarem kary dla trenera Juventusu.

Powyższa postawa Komisji budzi sporo kontrowersji, tym bardziej, iż zgodziła się ona na ugodę z Filippo Carobbio, oskarżonego o czynny udział w przekrętach, polegającej na… 4 miesiącach zawieszenia. Tymczasem Conte, oczyszczony z zarzutów udziału, miałby otrzymać karę zawieszenia na 6 miesięcy za to, iż nie doniósł prokuraturze o procederach uprawianych wówczas w Serie B. Dodajmy też, że to właśnie Carobbio zeznawał przeciwko Conte, wysuwając zarzuty, z których później po przeprowadzonym śledztwie szkoleniowiec Bianconerich został oczyszczony.

www.tuttojuve.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
35
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: