Bianconeri w liczbach (po 4. kolejce Serie A)

Czwarty mecz ligowy i czwarte zwycięstwo, trzy debiuty w biało-czarnych barwach i drugi dublet w bieżącym sezonie – to bilans Juve po wygranym 2-0 meczu z Chievo. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem czwartej kolejki Serie A:

1: mecz Pogby i Bendtnera w biało – czarnych barwach.

1: mecz ligowy Lucio w biało – czarnych barwach.

1: zwycięstwo ligowe Juventusu z Chievo po pięciu meczach z rzędu, w których cztery razy padał remis i raz wygrywali rywale z Werony.

2: dublet zdobyty przez piłkarzy Juve w bieżącym sezonie. Autorem pierwszego jest Sebastian Giovinco , który strzelił dwie bramki w meczu 2. kolejki Serie A z Udinese (1-4).

2: i trzecia bramka Quagliarelli w bieżącym sezonie, w drugim meczu z rzędu (pierwszego gola w sezonie, po 5,5 miesiącach przerwy zdobył w meczu 1. kolejki fazy grupowej LM z Chelsea (2-2)).
Jest to drugi dublet Quagliarelii w barwach Juve. Pierwszy strzelił 5. grudnia 2010 w meczu 15. kolejki Serie A Catania Juventus 1-3.
Kibice Starej Damy liczą na wielki powró Quagliarelli, czy uda się pójść za ciosem i w trzecim meczu z rzędu zdobyć trzy bramki?
Z trzema bramkami na koncie Quagliarella jest w tym momencie najskuteczniejszym zawodnikiem Juve (razem z Vidalem i Vuciniciem).
Oto porównanie skuteczności najlepszych strzelców Juve w tym sezonie patrząc na liczbę minut na boisku:

Średnia (s) – średnia ilość bramek na minutę w bieżącym sezonie

2: mecz domowy w sezonie i drugie zwycięstwo w stosunku 2-0. Pierwszy mecz to spotkanie 1. kolejki Serie A z Parmą.

2: spotkanie w sezonie (na sześć rozegranych), w którym obrona Juve zachowała czyste konto.

5: piłkarzy, którzy wystąpili we wszystkich z sześciu dotychczas rozegranych meczów. Mowa o Bonuccim, Marchisio, Asamoah, Vuciniciu i Lichtsteinerze, z czego pierwszy z nich rozegrał wszystkie te spotkania w pełnym wymiarze czasowym.

7: gol Quagliarelli przeciwko Chievo, z czego 3 w barwach Juve.

9: wygrana Juve we wszystkich 12 meczach rozegranych 22. września.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 22. września

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie129212411

10: spotkanie w historii meczów domowych przeciwko Chievo i siódma wygrana. W konfrontacji z Gialloblu w Turynie Bianconeri pozostają niepokonani i zawsze udawało im się strzelić co najmniej 1 bramkę.

Jak pokazuje historia wygrane na własnym boisku z Chievo nie przychodziły łatwo.
Pierwsze wygrane spotkanie domowe miało miejsce w sezonie 2001/02, jednym z bardziej emocjonujących w historii Serie A (Juventus wygrał scudetto numer 26 w ostatniej kolejce, kiedy to prowadzący do tej pory w tabeli Inter uległ 2-4 Lazio). Spotkanie z Chievo miało miejsce w 3. kolejce rozgrywek ligowych – do tej pory obie drużyny zgromadziły komplet punktów – a mecz miał wyłonić samodzielnego lidera. Gilloblu sprawili niespodziankę i w 20 minucie wygrywali już 2-0, po dwóch bramkach Marazziny, któy wykorzystałbłąd Buffona. Reakcja podopiecznych Lippiego była natychmiastowa – już pod koniec pierwszej połowy sytuacja ustabilizowała się – po bramkach Tacchinardiego i Tudora był remis. Po przerwie trzecią bramkę dla Bianconerich zdobył Salas – wykorzystując rzut karny.
Oto skrót spotkania:

Rok później spotkanie było nie mniej emocjonujące. Juventus wyszedł na boisko, aby przypieczętować zdobycie scudetto numer 27, Chievo potrzebowało punktów, aby móc zagrać w Pucharze Uefa. Hattrick Bierhoffa okazał się nie być wystarczający – Boanconeri wygrali spotkanie 4-3 (dwie bramki Zalayety, jedna Trezeguet i Zenoniego).
Poniżej skrót meczu:

W 2004 roku o zwycięstwie Juve zadecydował były zawodnik innej drużyny z Werony – Mauro camoranesi, który pokonał bramkarza gości już w 10 minucie.
Kolejny sezon to kontynuacja zwycięskiej tradycji – tym razem Juventus pod wodzą Fabio Capello pokonał Chievo 3-0 (Nedved, Zalayeta, Ibrahimovic).
W pierwszej kolejce sezonu 2005/06, który zakończył się zdobyciem scudetto numer 29 decydujący był strzał głową Davida Trezeguet. Co ciekawe, ostatnie zwycięskie spotkanie Bianconerich z Chievo miało miejsce także w kolejce inaugurującej sezon – tym razem 2009/10. Bramkę zdobył Iaquinta, asystował Diego.

Oto bilans wszystkich ligowych meczów domowych między tymi drużynami:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane ChievoBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe107302111

Ostatnie zwycięstwo Juve Ostatni remis Ostatnia porażka Juve
23.08.2009, 1-0

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Chievo w rozgrywkach ligowych: