Boniperti: Niestety, trzeba zagrać

W dniu derby turyńska La Stampa oddała głos dawnej gwieździe Starej Damy, Giampiero Bonipertiemu (na zdjęciu). Co ma do powiedzenia człowiek, który w meczach z Granata strzelił trzynaście bramek?

Wiecie, co myślę o tym meczu: w ogóle nie powinno się go rozgrywać. To mecz stulecia, który trzeba rozgrywać dwa razy w roku. To zbyt okrutne. Choć może nie ja powinienem to mówić, w końcu derby były zawsze dla mnie szczęśliwe.

Strzeliłem 13 bramek w 21 spotkaniach ligowych. A za moich czasów derby to było dopiero coś! Pamiętam każdy jeden z tych goli do dzisiaj.

Teraz derby wróciły do Turynu, miasto ich oczekuje z niecierpliwością i niestety trzeba je rozegrać. Dobrze, powiem więcej: trzeba je wygrać. Naprzód, chłopcy, dajcie z siebie wszystko, włóżcie w to serce, spożytkujcie swoją energię aż po ostatnią kroplę potu. W tym meczu nie liczy się tylko technika, ważniejsze nawet są upór i wola walki. Trzeba wygrać. Naprzód Juve. Graczom Bianconerich mówię jedno – dajcie nam przeżyć piękny wieczór“.

www.lastampa.it

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
7
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: