Bianconeri w liczbach (po 26. kolejce Serie A)

Trzecia wygrana ligowa w stosunku 3-0 w bieżącym sezonie i 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli Napoli. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem dwudziestej szóstej kolejki Serie A:

0: bramek straconych przez Juventus w pierwszym kwadransie gry w meczach ligowych bieżącego sezonu. Juventus jest jedyną drużyną Serie A, której do tej pory udało się nie stracić bramki w pierwszych 15 minutach spotkań.
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczas rozegrane mecze w sezonie Bianconeri dali sobie strzelić tylko 1 bramkę w pierwszym kwadransie gry: z meczu 1/4 Coppa Italia z Milanem (2-1 po dogrywce).
Najwięcej, bo 5 bramek piłkarze Juve tracili między 61-75 minutą gry w spotkaniach ligowych tego sezonu.
Z kolei największą skuteczność w Serie A wykazywali dotychczas w piętnastu minutach po przerwie – 10 zdobytych goli.

2: mecz Juventusu ze Sieną rozegrany w ramach siódmej kolejki rundy rewanżowej Serie A. Poprzedni miał miejsce 27.02.2005: Juventus – Siena 3-0.

3: mecz ligowy w sezonie wygrany w stosunku 3-0. Wszystkie spotkania zostały rozegrane na własnym boisku: 15. kolejka Serie A z Torino, 17. z Atalantą i 26. z Sieną. W sumie Juventus wygrywał 3-0 trzykrotnie – dodatkowo w meczach Champions League: domowy mecz z Chelsea i wyjazdowy z Celtikiem Glasgow.

4: gol Lichtsteinera w bieżącym sezonie.

4: zwycięstwo Juve we wszystkich 13 meczach rozegranych 24 lutego.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 24 lutego:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie134542213

5: gol Pogby w bieżącym sezonie i ogólnie w barwach Juve.

7: zwycięstwo w meczu prowadzonym przez arbitra Domenico Celiego z Bari. Sędzia wraca na Juventus Stadium po 1,5 roku – wtedy prowadził spotkanie z Parmą (4-1). Był to pierwszy oficjalny mecz na nowym stadionie Juventusu.
Po tym spotkaniu Celi sędziował także spotkanie z Atalantą w Bergamo (0-2) i z Novarą (0-4). Mecz ze Sieną był pierwszym w tym sezonie prowadzonym przez tego arbitra, który jest dla JUventusu szczęśliwy – na osiem spotkań siedem zwycięstw i jeden remis.

8: w historii mecz domowy Juve przeciwko Sienie i 6. wygrana. Jak do tej pory gościom nigdy nie udało się wygrać. Wszystkie spotkanie ligowe między tymi drużynami zostały rozegrane w nowym tysiącleciu, kiedy zespół z Toskanii po raz pierwszy awansował do Serie A. Jedynymi rezultatami, które powtórzyły sie dwa razy były wyniki 2-0 i 3-0.
Bianconeri wygrali 2-0 w sezonie 2004-05 (gole Cannavaro i Trezeguet) i w 2007-08 (w podobnym schemacie – po 1 golu na połowę: w pierszej połowie Salihamidzic, a potem podobnie jak w spotkaniu 3 sezony wcześniej – David).

Bohaterem spotkań między drużynami Juve i Sieny był Alex Del Piero. W pierwszym meczu ligowym między drużynami w sezonie 2003-04 zdobyłhattricka (mecz rozgrywany na śniegu, na boisku jako zawodnik obecny Antonio conte, który nota bene wywalczył decydujący o końcowym rezultacie rzut karny na 3-0). Oto wszyscy strzelcy bramek: Del Piero 15′-k., 59′ -k. 64′, Trezeguet 37′- Ventola 71′ – k., 80′.
Rok później wynik spotkania także otworzył i zamknął Alex Del Piero (pierwszy gol niesamowitym strzałem piętą, drugi z dystansu). W międzyczasie bramkę dołożył Emerson. Ońcowy wynik: 3-0.
Także Alex zadecydował o wyniku spotkania w styczniu 2009 – gol z rzutu wolnego i końcowy rezultat 1-0.
W marcu 2010 zdobył swoje bramki numer 300 i 301 w barwach Juve. Mecz zakończyłsię wynikiem 3-3, po tym jak zwycięstwo wydawało się być pewne – Bianconeri prowadzili już 3-0 po zaledwie 10 minutach spotkania. Trzecią bramke dla Juve zdobył Candreva.

Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane Sieny/TD>Bramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze domowe8620185

Ostatnie zwycięstwo Juve Ostatni remis Ostatnia porażka Juve
11.01.2009, 1-0 05.02.2012, 0-0

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii domowych potyczek Juve z Sieną w rozgrywkach ligowych:

* pogrubionionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

7: asysta Pirlo i Vucinicia w bieżącym sezonie. Są oni w tym momencie najlepiej asystującymi zawodnikami Juve. Drugie miejsce zajmują Vidal i Giovinco (po 6).

10: bramek strzelonych, średnio 2,00/mecz i 2 stracone, średnio 0,4/mecz – to bilans pięciu spotkań rozegranych w lutym, kiedy to Juventus wygrał cztery spotkania, jedno przegrał. Trzy spotkania zostały rozegrane na wyjeździe.

SUMA77-27382,030,71

11: gol Giovinco w bieżącym sezonie, a w sumie 15 w biało-czarnych barwach. Atomowa Mrówka prowadzi obecnie w klasyfikacji najlepszych strzelców Juve w tym sezonie. Drugie miejsce zajmują Quagliarella, Vucinic i Vidal (po 10 goli).

15: zwycięstwo Juve we wszystkich meczach z Sieną w historii. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane SienyBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie1815213810
Serie A161321348

17: mecz w sezonie na 38 rozegranych spotkań, w którym piłkarze Juve zachowali czyste konto, z czego 12 w Serie A.

17: bramek straconych w Serie A po dwudziestu sześciu kolejkach ligowych – oto dorobek Juve w bieżącym sezonie. Bianconeri prowadzą w tej klasyfikacji, drugie miejsce zajmuje Napoli (21 bramek straconych), trzecie Lazio (29 bramek straconych).

20: mecz Asamoah w Serie A w barwach Juve.

41: wygrana Juve w 80. meczu rozegranym w ramach siódmej kolejki rundy rewanżowej Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach siódmej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligowych:

Liga włoska8041231613675

28.02.2009, Juve-Napoli 1-0 03.03.2012, Juve – Chievo 1-1 20.02.2011, Lecce- Juve 2-0

53: bramki strzelone przez piłkarzy Juve w Serie A po dwudziestu sześciu kolejkach ligowych. Bianconeri dysponują w tym momencie najlepszym pod względem skuteczności atakiem w Serie A. Druga jest Roma (51 bramek strzelonych). Trzecie miejsce zajmuje Napoli i Fiorentina(46 zdobytych bramek), czwarty jest Milan (45 zdybytych bramek). Juventus jest najlepszy także jeżeli chodzi o ilość strzałów na bramkę oraz % strzałów w światło bramki.

70: mecz Giaccheriniego w Serie A, z czego 34 w barwach Juve i 36 w Cesenie.

90: mecz Barzagliego w barwach Juve, z czego 75 w Serie A, 8 w Coppa Italia, 1 w Superpucharze Włoch i 6 w Lidze Mistrzów.

140: mecz Marchisio w Serie A w barwach Juve.

480: mecz Buffona w Serie A, z czego 312 w barwach Juve i 168 w Parmie.

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
18532187

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO DWUDZIESTU SZEŚCIU MECZACH LIGOWYCH W TRZECH OSTATNICH SEZONACH:

Szczegółowe zestawienie po każdych kolejnych pięciu meczach.

Prywatna Grupa kibiców Juventusu - dołącz!