Conte: Chcę zostać

Antonio Conte (na zdjęciu) pojawił się dzisiaj w Catanzaro, aby odebrać nagrodę imienia Nicoli Ceravolo. Na widowni pojawił się baner, którego treść brzmiała: “Ferguson-Manchester United = Conte-Juventus“. Jak informuje Repubblica.it, szkoleniowiec poruszył ze sceny ważne tematy, związane z Juventusem.

Spróbuję. Spróbuję zostać tutaj przez tyle lat, wygrać bardzo wiele i przybliżyć się do niezwykłej i legendarnej osoby, jaką jest Sir Alex Ferguson. Pragniemy powrócić do regularnego wygrywania we Włoszech i dalej marzyć o Lidze Mistrzów, ale musimy być spokojni, skromni i zrozumieć, że rozpoczęliśmy proces, który wymaga cierpliwości. Rozpoczęliśmy ten proces po latach, po których z różnych powodów, byliśmy w gruzach. Udało nam się zbudować coś ważnego na teraz i na przyszłość“.

Mamy podstawy, aby zostać liderami w kraju i za granicą. Gdy mój czas tutaj dobiegnie końca, będę chciał spróbować sił za granicą. Mam jednak nadzieję, że do tego jeszcze daleka droga” – kontynuował – “Nie ma potrzeby, aby kibice Juventusu okazywali mi swoje uczucia. Wiem doskonale, że zależy im na mnie i na drużynie“.

43-latek poruszył również temat nadchodzącego mercato: “Porozmawiamy o tym po sezonie. Teraz byłoby to brakiem szacunku dla obecnych członków drużyny. Jestem bardzo zadowolony z tej grupy. Jeśli okaże się, że przed kolejnym sezonem będziemy mogli się wzmocnić, na pewno tak się stanie. Zawsze szukamy zawodników, którzy będą myśleli o drużynie, nie o sobie. Dla nich ważne jest wygrywanie i osiąganie ważnych rezultatów“.

Guido Vaciago, dziennikarz Tuttosport napisał na swoim twitterowym profilu, że Conte zapytany po odebraniu nagrody o swoje odejście za granicę odparł krótko: “Pogadamy za 15 lat“.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
28
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: