11-stki 31. kolejki Serie A

Za nami nie tylko ćwierćfinałowe rozstrzygnięcia w Lidze Mistrzów, ale również 31. kolejka włoskich rozgrywek, w których Juventus zwyciężył w starciu z ostatnią w tabeli Pescarą i utrzymał przewagę nad drugimi w tabeli Neapolitańczykami wynoszącą 9 punktów. Ponadto swoje mecze wygrały drużyny Udinese, Palermo, Napoli oraz Atalanty. Przybliżamy kibicom Starej Damy ligowe zmagania w Serie A, a dokładniej to, jak poszczególni piłkarze z ekipy Bianconerich poradzili sobie na tle zawodników rywali okiem innych portali zajmujących się futbolem.

Goal.com – Team of the week 31

Bramkarz:
Ivan Pelizzoli (Pescara) – był jednoosobową ścianą, która próbowała zatrzymać Juventus. Zaliczył kilka fantastycznych interwencji, jednak w końcu dwukrotnie skapitulował.

Obrońcy:
Mehdi Benatia (Udinese) – jego drużyna wygrała z Chievo w dużej mierze dzięki jego dobremu występowi w obronie, zaś w końcówce meczu strzelił gola ustalającego wynik spotkania.
Gabriel Paletta (Parma) – zaliczył świetny występ przeciwko Sienie, co uchroniło jego drużynę od straty gola.
Santiago Garcia (Palermo) – autor trzeciej bramki dla Palermo w wygranym starciu z Sampdorią.

Pomocnicy:
Ricky Alvarez (Inter) – wszedł z ławki w przegranym meczu Interu z Atalantą, w którym rozruszał grę Nerazzurrich i strzelił dwa gole.
Blerim Dzemaili (Napoli) – po trzech golach strzelonych w poprzedniej kolejce, teraz również trafił do bramki przeciwnika będąc jednym z lepszych piłkarzy w swojej ekipie.
Riccardo Montolivo (Milan) – zaliczył bramkę i asystę w zremisowanym spotkaniu wyjazdowym Rossonerich z Fiorentiną.
Josip Ilicic (Palermo) – kolejny bardzo dobry występ bocznego napastnika Sycylijczyków okraszony bramką.

Napastnicy:
Antonio Di Natale (Udinese) – strzelec dwóch goli w domowym meczu Udinese z Chievo.
German Denis (Atalanta) – niekwestionowana gwiazda 31. kolejki. Autor hat-tricka w trudnym meczu z Interem, które dały Atalancie trzy punkty.
Adem Ljajic (Fiorentina) – zanotował znakomity występ przeciwko Milanowi, zdobył gola z rzutu karnego i wywalczył kolejną jedenastkę.

Football-italia.net – Team of the week 31

Bramkarz:
Ivan Pelizzoli (Pescara) – Pomimo 13 strzałów Juventusu w światło bramki przez 70 minut zachowywał czyste konto. Robił co mógł, nurkował jak szalony delfin, aby uchronić swoją drużynę przed pogromem. Bohaterski.

Obrońcy:
Mehdi Benatia (Udinese) – 25-latek zawsze był dokładny w swoich zagraniach i odbiorach, zatrzymywał każdą próbę przepuszczenia piłki środkiem przez przeciwnika. Autor trzeciej bramki dla Friulianich. Stanowczy.
Steve von Bergen (Palermo) – trzymał napastników Sampdorii na dystans, dzięki czemu praktycznie nie miał problemów. Wykorzystał zaspanie bramkarza strzelając niezwykle ważną bramkę otwierającą wynik meczu. Imponujący.
Hugo Campagnaro (Napoli) – skutecznie zadbał o to, żeby atakujący przeciwnicy nie utrzymywali się długo przy piłce. Zaskakiwał inteligencją i dobrze przewidywał ruchy Genui. Dominator.

Pomocnicy:
Stephan Lichtsteiner (JUVENTUS) – świetnie dogrywał piłkę, między innymi dwa razy do Giaccheriniego. Szalał po prawej stronie zdobywając przestrzeń i dominując w tym rejonie boiska. Bezbłędny.
Blerim Dzemaili (Napoli) – był uosobieniem energii. Po zeszłotygodniowym hat-tricku zaliczył kolejną, przepiękną bramkę. Nieskazitelny.
Riccardo Montolivo (Milan) – były pomocnik Fiorentiny był non stop wygwizdywany przez swoich dawnych fanów, co nie przeszkodziło mu w wysokiej klasy występie. Zachował spokój w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali, zaś później asystował Flaminiemu. Zdeterminowany.
Pablo Armero (Napoli) – całkowicie zdominował lewą flankę w meczu przeciwko Griffone, popisał się kilkoma groźnymi dośrodkowaniami. Ciągle był pod grą stwarzając problemy Jankoviciowi, który przez to został zmieniony. Świetny.

Napastnicy:
Antonio Di Natale (Udinese) – weteran zaprezentował wyśmienitą formę trafiając dwa razy do bramki przeciwnika. Najpierw wykorzystał błąd bramkarza, by później popisać się wręcz kapitalnym golem z woleja strzelonym po długim słupku. Fenomenalny.
German Denis (Atalanta) – w ciągu 12 minut ustrzelił hat-tricka dającego trzy punkty swojej drużynie w trudnym meczu przeciwko Interowi. Niszczycielski.
Josip Ilicic (Palermo) – nieustannie stwarzał rywalom zagrożenie, był autorem drugiego gola dla Palermo. Prezentował opanowanie i technikę. Niezrównany.

Whoscored.com – Team of the week 31

Forzaitalianfootball.com – Top 10 players – week 31

10. Senad Lulic (Lazio) – Napędzał ataki swojej drużyny od początku meczu derbowego z Romą. Lulic sunął lewą flanką i tworzył wolną przestrzeń dla Hernanesa, któremu udało się zdobyć piękną bramkę uderzeniem zza pola karnego.

9. Ricardo Montolivo (AC Milan) – Był pod presją kibiców ze względu na okoliczności jego odejścia z Florencji. Włoski rozgrywający nie pozwolił jednak, żeby to w jakikolwiek sposób wpłynęło na jego grę. W 14. minucie umiejętnie odebrał piłkę obrońcy przed polem karnym i uderzył tuż przy lewym słupku bramki rywali, wyprowadzając Milan na prowadzenie. Miał również udział przy drugim golu dla swojej drużyny, gdy w 62. minucie podał piłkę do Flaminiego, a ten wpakował ją do siatki.

8. Ivan Pelizzoli (Pescara) – Długo zachowywał czyste konto w meczu z mistrzem Włoch, Juventusem. W pierwszej połowie świetnie obronił kilka strzałów, między innymi w akcji Sebastiana Giovinco. Był bezradny przy dwóch straconych golach.

7. Mirko Vucinic (JUVENTUS) – Zagrał frustrujące spotkanie przeciwko Pescarze, ale miał największy udział w zdobyciu trzech punktów. W 72. minucie świetnie wykorzystał rzut karny, nie dając żadnych szans bramkarzowi. Dokładnie 6 minut później zmylił obrońce gości w polu karnym i mocnym, pokręconym uderzeniem pokonał Pelizzoliego.

6. Adem Ljajic (Fiorentina) – Najlepszy ofensywny piłkarz Fiorentiny w meczu przeciwko Milanowi. Ljajjc użył swojego dryblingu w polu karnym i został sfaulowany przez Montolivo. Jedenastkę wykorzystał sam, przyczyniając się do rozpoczęcia udanej pogoni swojej drużyny.

5. Edinson Cavani (Napoli) – Brak gola nie przeszkodził mu w poprowadzeniu Napoli do zwycięstwa. W 18. minucie spotkania zrównał z ziemią całą obronę Genoi, kiedy podał piłkę do Gorana Pandeva. Macedończyk bez problemu wykorzystał doskonałą asystę Cavaniego, który w drugiej połowie miał ogromny wpływ na budowanie ataków na połowie rywala. Kolejny, niewykorzystany przez niego karny, nie zaważył na końcowym wyniku.

4. Giacomo Bonaventura (Atalanta) – Jego gra miała duże znaczenie w zwycięstwie Atalanty z Interem na stadionie w Mediolanie. W 50. minucie wyrównał stan rywalizacji na 1:1, wykorzystując podanie od Livaji. Po przyjęciu piłki ze stoickim spokojem przelobował Handanovicia.

3. Antonio Di Natale (Udinese) – Bohater swojego klubu z wygranym meczu z Chievo. W 20. minucie wykorzystał ogromny błąd bramkarza gości, strzelając pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Dokładnie 5 minut później po raz kolejny pokonał Puggioniego. Pereyra podał piłkę z prawej strony boiska, a Di Natale stojąc w polu karnym uderzył z woleja nie do obrony. To było fantastyczne uderzenie. Tuż przed końcem spotkania zaliczył jeszcze asystę przy bramce Benatii.

2. Josip Ilicic (Palermo) – Najbardziej imponujący zawodnik w meczu Palermo z Sampdorią. Słoweński zawodnik operuje na pozycji ofensywnego pomocnika, współpracując z Fabrizio Miccolim. W 50. minucie spotkania slalomem przeszedł 4 graczy Sampdorii i będąc w polu karnym spokojnym strzałem wyprowadził Palermo na prowadzenie.

1. German Denis (Atalanta) – W ciągu 12. minut rozstrzygnął spotkanie swojej drużyny z Interem. Pierwszą bramkę zdobył z rzutu karnego w 65. minucie meczu. Wynik wyrównał 6 minut później, znajdując miejsce w polu karnym gospodarzy. Hat-tricka skompletował w 77. minucie, a dzięki temu jego zespół wywiózł trzy punkty z Mediolanu. Niezwykła wydajność “El Tanque”.