Bianconeri w liczbach (po 30. kolejce Serie A)

Juventusowi udał się rewanż za pierwszą porażkę w sezonie w 11. kolejce Serie A. Bianconeri pokonali na San Siro Inter 1-2. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem trzydziestej kolejki Serie A:

0: bramek straconych przez Juventus w pierwszym kwadransie gry w meczach ligowych bieżącego sezonu. Juventus jest jedyną drużyną Serie A, której do tej pory udało się nie stracić bramki w pierwszych 15 minutach spotkań.
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczas rozegrane mecze w sezonie Bianconeri dali sobie strzelić tylko 1 bramkę w pierwszym kwadransie gry: z meczu 1/4 Coppa Italia z Milanem (2-1 po dogrywce).
Najwięcej, bo 5 bramek piłkarze Juve tracili między 61-75 minutą gry oraz między 60 -75 minutą w spotkaniach ligowych tego sezonu.
Z kolei największą skuteczność w Serie A wykazywali dotychczas w dwóch kwadransach po przerwie -po 11 zdobytych goli między 45-60 minutą i 60-75 minutą.

2: razy w ostatnich 56 spotkaniach ligowych Bianconeri stracili więcej niż jedną bramkę.

5: asysta Asamoah w bieżącym sezonie.

8: zwycięstwo i 28 bramka strzelona przez Juve we wszystkich 12 meczach rozegranych 30 marca.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 30 marca:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie127132814

8: bramek strzelonych, średnio 1,60/mecz i 2 stracone, średnio 0,4/mecz – to bilans pięciu spotkań rozegranych w marcu, kiedy to Juventus wygrał cztery spotkania, a jedno zremisował. Trzy spotkania zostały rozegrane na wyjeździe.

9: gol Matriego w bieżącym sezonie.

11: mecz Juventusu z Interem rozegrany w ramach jedenastej kolejki rundy rewanżowej Serie A i siódme zwycięstwo. Poprzednie mecze przestawiały się w następujący sposób:

Data Rodzaj rozgrywek MeczWynikStrzelcy
24.04.1955Serie AJuve – Inter3-2Praest 51′, Montico 68′, Manente 70′-k. – Brighenti 56′, Armano 75′-k.
19.04.1959Serie AJuve – Inter3-2Emoli 61′, Ferrario 79′, Boniperti G. 87′- Firmani 11, Corso 75′
24.04.1960Serie AInter – Juve0-3Sivori 31′, 71′, Boniperti G. 79′
10.06.1961Serie AJuve – Inter*9-1 Sivori 11′, 12′, 17′, 54′, 67′, 90′-k., Riefolo 52′-sam., Nicolè 64′, Mora 79′ – Mazzola A. 78′-k.
18.04.1971Serie AJuve – Inter1-1 Marchetti G. 31′- Bedin 79′
08.04.1978Serie AJuve – Inter2-2 Bettega 33′, Cuccureddu 41′ – Bini 25′, Muraro 26′
14.04.1979Serie AInter- Juve2-1Baresi G. 55′, Beccalossi 58′ – Cuccureddu 15′
23.03.1986Serie AJuve – Inter2-0 Platini 41′-k., Bonini 85′
04.04.2004Serie AInter- Juve3-2 Martins 6′, Vieri C. 45′-k., Stankovic 47′ – Kily Gonzalez 25′-sam., Di Vaio 90+3′
22.03.2008Serie AInter – Juve1-2Maniche 83′ -Camoranesi 49′, Trezeguet 63′
30.03.2013Serie AInter – Juve1-2Placio 54′ – Quagliarella 3′, Matri60′
Wszystkie117223015

*
Wygrane 12. scudetto. Mecz 28. kolejki Serie A został powtórzony. Pierwszy mecz odbywał się 16.04.1961r., ale po 30 minutach gry został przerwany, ponieważ zbyt duża ilość publiczności została wpuszczona w okolicę linii bocznej. Początkowo walkower 0-2 przyznano Interowi, jednak po odwołaniu zdecydowano o powtórce spotkania. Warto wspomnieć, że Umberto Agnelli był wówczas nie tylko prezydentem Juve, ale też prezydentem Włoskiej Federacji Piłkarskiej. W ramach protestu trener Interu w powtórzonym meczu wysłał na boisko zespół Primavery.

Oto skrót meczu:

12: bramka i trzecia asysta Quagliarelli w bieżącym sezonie. Jest on w tym momencie najskuteczniejszych zawodnikiem Starej Damy w bieżącym sezonie. Drugie miejsce zajmują Giovinco i Vucinic – po 11 bramek.

19: bramek straconych w Serie A po trzydziestu kolejkach ligowych – oto dorobek Juve w bieżącym sezonie. Bianconeri prowadzą w tej klasyfikacji, drugie miejsce zajmuje Napoli (29 bramek straconych), trzecie Milan (32 bramki stracone).

21: zwycięstwo Juve w 80 meczu wyjazdowym rozegranych przeciwko Interowi i dziewiąte w stosunku 2-1. Jest to najczęściej padający wynik w tych potyczkach.

Pierwsze zwycięstwo 2-1 miało miejsce w sezonie 1954/55. Bianconeri strzelili dwie bramki (Bronee i Boniperti), które poprzedziły jedno trafienie dla Interu (Brighenti).

W 1969 Juventus zaznaczył swoją przewagę już w pierwszych 10 minutach, kiedy Pietro Anastasi strzelił dwie bramki. W końcówce spotkania dystans do Bianconerich zmniejszył Burgnich (były zawodnik

Starej Damy. Warto wspomnieć, że Anastasi także przeniósł się do Mediolanu, nieco później, bo w 1976 roku).

Podobnie było w kwietniu 1984 roku – dwie pierwsze bramki zdobyli piłkarze Bianconerich (Cabrini i Platini), jedynego gola dla Interu strzelił Altobelli. Było to bardzo ważne zwycięstwo w perspektywie wygranej walki o scudetto.

Oto skrót z tego spotkania:

W 1996 zwycięstwo zapewniły bramki Lombardo i aktualnego trnera Juve – Antonio Conte, dla gospodarzy strzelał Ganz.

W sezonie 1999/2000 decydujące były dwie bramki Kovacevicia. Dla Interu strzelał Seedorf.

W 2006 zwycięstwo z Interem było krokiem do zdobycia scudetto numer 29. Bramkę zapewniającą trzy punkty zdobył z rzutu wolnego Del Piero. Wcześniej strzelali Ibrahimovic dla Juve i Samuel dla Interu.

W 2008 powróciła tradycja, że Juventus zaczyna mecz od prowadzenia 2-0. Autorami bramek byli: Camoranesi i Trezeguet. Było to pierwsze spotkanie Juve z Interem na San Siro po powrocie do Serie A:
mimo, że po scudetto sięgnęli w tym sezonie Nerazzurri, zwycięstwo dawało satysfakcję.

Wreszcie ostatnie spotkanie Inter – Juve. Zespół Conte wyszedł na prowadzenie po bramce Vucinicia, który przechwycił piłke uderzoną przez Matriego i odbitą przez Castelazziego. Po wyrównującej bramce Maicona, strzał Marchisio zapewnił Bianconerim trzy punty.

Oto bilans wszystkich ligowych meczów wyjazdowych między tymi drużynami:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane InteruBramki strzeloneBramki stracone

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

30: mecz Asamoah w barwach Juve, z czego 22 w Serie A, 1 w Coppa Italia, 1 w Supercoppa Italia i 6 w Lidze Mistrzów.

30: mecz Pogby w barwach Juve, z czego 22 w Serie A, 2 w Coppa Italia i 6 w Lidze Mistrzów.

43: wygrana Juve w 80. meczu rozegranym w ramach jedenastej kolejki rundy rewanżowej Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach jedenastej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligowych:

Liga włoska8043211615586

01.04.2012, Juve – Napoli 3-0 05.04.2009, Juve- Chievo 3-3 25.03.2010, Napoli-Juve 3-1

59: bramek strzelonych przez piłkarzy Juve w Serie A po trzydziestu kolejkach ligowych. Bianconeri dysponują w tym momencie najlepszym pod względem skuteczności atakiem w Serie A. Druga jest Roma (57 goli), trzecie Napoli (55 goli), czwarta Fiorentina (54 strzelone bramki), piąty Milan (53 bramki). Juventus jest najlepszy także jeżeli chodzi o ilość strzałów na bramkę oraz % strzałów w światło bramki.

120: mecz Bonucciego w barwach Juve, z czego 92 w Serie A, 11 w Coppa Italia, 1 w Superpucharze Włoch, 8 w Lidze Mistrzów, 8 w Lidze Europejskiej z eliminacjami.

170: mecz Marchisio w Serie A, z czego 144 w barwach Juve i 26 w Empoli.

190: mecz Chielliniego w Serie A w barwach Juve.

220: mecz Juventusu z Interem w historii i 99. wygrana Bianconerich. Oto szczegóły:

Wszystkie220995368315275
Serie A160763945231191

270: mecz Chielliniego w barwach Juve, z czego 190 w Serie A, 32 w Serie B, 13 w Coppa Italia, 23 w Lidze Mistrzów, 1 w eliminacjach do LM, 11 w Lidze Europejskiej z eliminacjami.

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
25811184

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO TRZYDZIESTU MECZACH LIGOWYCH W TRZECH OSTATNICH SEZONACH: