11-stki 32. kolejki Serie A

Za nami 32. kolejka włoskich rozgrywek, w których Juventus zwyciężył w wyjazdowym starciu z Lazio i powiększył przewagę nad drugimi w tabeli Neapolitańczykami do 11 punktów. Ponadto swoje mecze wygrały drużyny Romy, Udinese, Cagliari, Sieny i Fiorentiny. Przybliżamy kibicom Starej Damy ligowe zmagania w Serie A, a dokładniej to, jak poszczególni piłkarze z ekipy Bianconerich poradzili sobie na tle zawodników rywali okiem innych portali zajmujących się futbolem.

Goal.com – Team of the week 32

Bramkarz:
Gianluca Pegolo (Siena) – ponownie najlepszy bramkarz kolejki, mimo wpuszczonych dwóch bramek. Bez niego Siena nie miałaby prawa myśleć o jakichkolwiek punktach w meczu z Pescarą.

Obrońcy:
Michael Ciani (Lazio) – pomimo przegranej swojego zespołu zaliczył dobry występ przeciwko Juve. Wygrywał pojedynki główkowe w polu karnym rywali, starał się kierować swoją linią defensywy.
Daniele Gastaldello (Sampdoria) – dobrze radził sobie z napastnikami Griffone w derbowym meczu.
Andrea Barzagli (JUVENTUS) – przywódca linii obronnej Starej Damy, która nie dopuściła do straty gola w meczu z rzymskim Lazio.

Pomocnicy:
Angelo (Siena) – miał duży udział w kluczowej wygranej Sieny, która być może pomoże im w uniknięciu spadku.
Allan (Udinese) – wykonał kawał dobrej roboty w środku pola podczas spotkania z Parmą, w którym Udinese wygrało 3:0.
Arturo Vidal (JUVENTUS) – serce i płuca turyńczyków, autor dwóch goli.
Josip Ilicic (Palermo) – kolejny raz był wyróżniającym się piłkarzem Palermo zagrażającym bramce rywala, znowu zaliczył bramkę.

Napastnicy:
Erik Lamela (AS Roma) – autor przepięknego gola w meczu przeciwko Torino, przy którym wpadł pomiędzy dwóch rywali i technicznie uderzył nie do obrony, dzięki czemu Giallorossi zapisali na swoim koncie 3 punkty.
Mauricio Pinilla (Cagliari) – strzelec dwóch bramek przeciwko Interowi.
Luis Muriel (Udinese) – zdobył dwa gole, miał udział przy trzecim, zaś jego zespół gładko pokonał Parmę 3:0, głównie dzięki niemu.

Football-italia.net – Team of the week 32

Bramkarz:
Ivan Pelizzoli (Pescara) – bardzo dobry występ pomimo trzech wpuszczonych goli. Zaliczył świetne interwencje, szczególnie w pierwszych 20 minutach. Przy bramkach strzelanych przez Sienę nie miał nic do powiedzenia. Kompetentny.

Obrońcy:
Danilo (Udinese) – dokonał kilku kluczowych przechwytów, jak na przykład przecięcie groźnego podania od Aleandro Rosiego. Świetnie radził sobie z Sansone, dominował w powietrzu, jak i w grze po ziemi. Imponujący.
Paolo Cannavaro (Napoli) – udowodnił swoje wysokie kompetencje. Neutralizował ataki Milanu, kilka razy wziął udział w akcjach ofensywnych swojej drużyny, w razie potrzeby zabezpieczał lewe skrzydło. Majestatyczny.
Miguel Britos (Napoli) – świetnie dawał sobie radę z Pazzinim wygrywając z nim większość pojedynków. Był zagrożeniem dla Rossonerich przy stałych fragmentach gry. Zdyscyplinowany.

Pomocnicy:
Stephan Lichtsteiner (JUVENTUS) – całkowicie kontrolował wydarzenia po swojej stronie boiska, Stankevicius nie dawał sobie z nim rady. Stwarzał zagrożenie za każdym razem, gdy przekraczał środkową linię. Groźny.
Arturo Vidal (JUVENTUS) – zagrał jak nieustraszony wojownik, przy tym zdobył dwa gole dające Starej Damie zwycięstwo. Niesamowity.
David Pizarro (Fiorentina) – wykazywał się nieprzeciętnym przeglądem pola i silnym zdeterminowaniem, aby odnieść zwycięstwo. Strzelec pierwszego gola dla Violi. Nieustraszony.
Roberto Pereyra (Udinese) – przez cały mecz stwarzał problemy obrońcom Parmy, strzelił trzeciego gola dla swojej ekipy. Inspirujący.
Juan Zuniga (Napoli) – pokazał dużą inteligencję. Sprawiał wrażenie, że przewidywał każdy ruch zawodników Milanu. Szalał na lewej flance będąc skutecznym zarówno w ataku, jak i w obronie.

Napastnicy:
Luis Muriel (Udinese) – wyglądał jak lew wśród rannych antylop. Bezsprzecznie był najlepszym piłkarzem meczu. Trafił dwa razy do bramki Parmy i miał spory udział przy trzecim golu. Zabójczy.
Mauricio Pinilla (Cagliari) – gracz spotkania w starciu pomiędzy Cagliari i Interem, autor zwycięskich bramek. Wpływowy.

Whoscored.com – Team of the week 32

Forzaitalianfootball.com – Top 10 players – week 32

10. Michael Agazzi (Cagliari) – Pomógł swojemu zespołowi z niespodziewanym zwycięstwie nad Interem 2:0. Włoski bramkarz zaliczył w tym meczu 4 dobre interwencje, które zatrzymały Nerazzurrich. Najlepsza z nich była w drugiej połowie, kiedy uchronił swój zespół przed stratą gola po groźnym strzale Tommaso Rocchiego.

9. Francesco Matuzalem (Genoa) – Najlepszy pomocnik Genoi w derbowym spotkaniu z Sampdorią. Brazylijczyk wygrał wszystkie powietrze pojedynki i pomógł utrzymywać posiadanie piłki dzięki 87% dokładności podań. Zdobył wyrównującą bramkę w 80 minucie spotkania przepięknym strzałem tuż za kołnierz bramkarza Sampdorii. Niektórzy powiedzą, że to było podanie, a nie strzał, jednak on twierdzi inaczej.

8. Marek Hamsik (Napoli) – Był bardzo ważnym zawodnikiem w remisie jego zespołu z Milanem. Słowacki pomocnik zagrał fantastyczne podanie do Pandeva, a ten zdobył wyrównującą bramkę. W drugiej połowie tajemniczo przygasł.

7. Mauricio Pinilla (Cagliari) – Zdobył dwa gole przeciwko Interowi, klubowi w którym występował i któremu kibicuje. Chilijski napastnik wywalczył karnego w 63. minucie, twierdząc, że został sfaulowany przez Matiasa Silvestre. Jedenastkę wykorzystał bez żadnych problemów. Drugą bramkę zdobył po błyskawicznym wejściu w pole karne i spokojnym strzale pod poprzeczkę bramki Handanovicia. Ten gol zadecydował o zwycięstwie Cagliari.

6. Josip Ilicic (Palermo) – Najbardziej wyróżniający się zawodnik spotkania Palermo z Bologną, które zakończyło się remisem 1-1. Słoweniec pobudzał Palermo w ataku, będąc ogromnym zagrożeniem pod polem karnym Bologni. Już w 5. minucie zdobył piękną bramkę mierzonym uderzeniem z dystansu. Ten gol wyprowadził Palermo na prowadzenie. W drugiej połowie na skutek niefortunnego urazu musiał zejść z boiska.

5. Adem Ljajic (Fiorentina) – Wszedł z ławki i zainspirował Fiorentinę do zwycięstwa nad Atalantą w Bergamo. Biegając po lewym skrzydle, natychmiastowo wpłynął na końcowy wynik. Zmusił Standardo do zagrania ręką w polu karnym, a Pizarro pewnie wykonał jedenastkę. Był bliski zdobycia bramki w drugiej połowie, zmuszając Consigliego do wybycia piłki nogami.

4. Arturo Vidal (JUVENTUS) – Przeciwko Lazio pokazał wszystkim, dlaczego w ostatnich tygodniach tak często łączono go z Bayernem Monachium i Manchesterem United. Chilijski pomocniki strzelił dwie bramki w ważnym zwycięstwie Juventusu z Lazio. Vidal zdobył pierwszego gola z rzutu karnego w 6. minucie spotkania, a drugą bramkę dołożył w 27. minucie po akcji całego zespołu.

3. Goran Pandev (Napoli) – Pomógł swoim kolegom zdobywając ważną, wyrównującą bramkę w spotkaniu z Milanem w 33. minucie spotkania, po odegraniu od Hamsika. Pandev spokojnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy.

2. David Pizarro (Fiorentina) – Chilijski rozgrywający pokazał wspaniałą formę podczas meczu z Atalantą. Potrafił odpowiednio znaleźć miejsce w środku pola i napędzał ataki Fiorentiny. Zachował zimną krew wykorzystując rzut karny w drugiej połowie. Spóźniony wślizg Germana Denisa podsumował frustracje Atalanty, która wynikała z niemożności zatrzymania Pizarro.

1. Luis Muriel (Udinese) – Był zawodnikiem meczu w spotkaniu Udinese z Parmą. Wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie w 12. minucie, po dobrym rozegraniu piłki z Piotrem Zielińskim. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy dobił bezpańską piłkę w polu karnym gospodarzy i było 2:0 dla Udinese. Świetna wydajność Muriela.