Bianconeri w liczbach (po 32. kolejce Serie A)

Trzecia wygrana w wyjazdowym meczu ligowym z rzędu. Juventus wykorzystał remis Napoli i po wygranej z Lazio zwiększył swoją przewagę w tabeli do jedenastu punktów. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem trzydziestej drugiej kolejki Serie A:

0: bramek straconych przez Juventus w pierwszym kwadransie gry w meczach ligowych bieżącego sezonu. Juventus jest jedyną drużyną Serie A, której do tej pory udało się nie stracić bramki w pierwszych 15 minutach spotkań.
Biorąc pod uwagę wszystkie dotychczas rozegrane mecze w sezonie Bianconeri dali sobie strzelić tylko 1 bramkę w pierwszym kwadransie gry: z meczu 1/4 Coppa Italia z Milanem (2-1 po dogrywce).
Najwięcej, bo 5 bramek piłkarze Juve tracili między 61-75 minutą gry oraz między 60 -75 minutą w spotkaniach ligowych tego sezonu.
Z kolei największą skuteczność w Serie A wykazywali dotychczas w dwóch kwadransach po przerwie -po 11 zdobytych goli między 45-60 minutą i 60-75 minutą.

2: drużyny Serie A, przeciwko którym Giovinco nie zdobył ani jednej bramki. Mowa o Lazio oraz Atalancie.

2: razy w ostatnich 58 spotkaniach ligowych Bianconeri stracili więcej niż jedną bramkę. Ostatnią drużyną Serie A, która zdołała strzelić Juventusowi 2 bramki była Sampdoria – 6.01 br.
W ligowych meczach wyjazdowych więcej niż jedną bramkę Bianconeri nie stracili od 29 spotkań, po raz ostatni w listopadzie 2011 roku przeciwko Napoli (3-3).

6: dublet zdobyty przez pięciu piłkarzy Juve w bieżącym sezonie. Mowa o Vidalu, Marchisio, Giovinco, Pogbie, Quagliarelli i Vuciniciu. Jeżeli o hattricki sztuka ta udala się w tym sezonie tylko raz – strzelcem był Quagliarella w pierwszym meczu z Pescarą (6-1).

7: bramek Mirko Vucinicia zdobytych w meczach przeciwko Lazio w karierze. Jest to druga po Udinese (10 bramek) “ofiara” napastnika, przeciwko którym zdobył najwięcej bramek.

8: graczy Juventusu ma na swoim koncie więcej niż pięć bramek w obecnym sezonie rozgrywek ligowych. Jest to najlepszy rezultat wśród wszystkich drużyn Serie A.

10: rzut karny podyktowany w tym sezonie na korzyść Juve i 7 gol z karnego. Dla porównania przeciwko Juve podyktowano cztery rzuty karne, wszystkie zostały wykorzystane.

10: mecz i 5. zwycięstwo Juve w meczach rozegranych 15 kwietnia.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 15 kwietnia:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie105231812

11: i 12 bramka Vidala w bieżącym sezonie. Jest on tym samym drugim najskuteczniejszym piłkarzem Juve w tym sezonie (razem z Quagliarellą). Pierwszy jest Vucinic (13 bramek), trzeci Giovinco (11 bramek).

17: meczów ligowych przeciwko Lazio bez porażki. Ostatnia przegrana w Serie A miała miejsce w grudniu 2003 (2-0 dla Lazio). Potem 12 razy wygrywali Bianconeri, 5 razy padał remis.

20: bramek straconych w Serie A po trzydziestu dwóch kolejkach ligowych – oto dorobek Juve w bieżącym sezonie. Bianconeri prowadzą w tej klasyfikacji.

28: zwycięstwo Juve w 69. meczu wyjazdowym rozegranym przeciwko Lazio.

Najczęściej Bianconeri wygrywali z Lazio na wyjeździe w stosunku 0-1, 8 razy.
Pierwszy raz wynik taki padł w pierwszym sezonie rozgrywek ligowych (1929/39), bramkę decydującą o zwycięstwie zdobył Munerati 10 minut po przerwie.
Oto skrót spotkania:

Powtórka tego rezultatu nastąpiła dopiero po 23 latach i w 1953 roku Vivolo przypieczętował wygraną Bianconerich.

W 1965-66 o zwycięstwie zadecydował Da Costa, który był prawdziwym “katem” Biancocelestich, biorąc pod uwagę fakt, że podczas gry w Romie ustanowił rekord bramek w meczach derbowych.

W sezonie 1983-84 przyszła kolej na Michela Platiniego, który sięgnął po miano bohatera meczu po tym jak pokonał bramkarza Cacciatoriego.
Oto skrót meczu:

Rzut rożny i bramka z główki w wykonaniu Inzaghiego okazała się decydująca w 1998 roku, kiedy to trzy punkty okazały się być bardzo istotne w wyścigu o scudetto.
Podobnie ważną rolę odegrał strzał tuż pod poprzeczkę Pavla Nedveda w 2005 roku.
Wreszcie Simone Pepe, który zapewnił 3 punkty w dwóch ostatnich meczach wygranych z Lazio w stosunku 0-1.

Oto bilans wszystkich ligowych meczów wyjazdowych między tymi drużynami:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane LazioBramki strzeloneBramki stracone

* pogrubienionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

47: wygrana Juve w 80. meczu rozegranym w ramach trzynastej kolejki rundy rewanżowej Serie A.
Poniżej przedstawiamy bilans wszystkich spotkań Juve rozegranych w ramach trzynastej kolejki rundy rewanżowej rozgrywek ligowych:

Liga włoska8047181514882

11.04.2012, Juve-Lazio 2-1 18.04.2009, Juve- Inter 1-1 03.04.2010, Udinese-Juve 3-0

63: bramki strzelone przez piłkarzy Juve w Serie A po trzydziestu dwóch kolejkach ligowych. Bianconeri dysponują w tym momencie najlepszym pod względem skuteczności atakiem w Serie A. Juventus jest najlepszy także jeżeli chodzi o ilość strzałów na bramkę oraz % strzałów w światło bramki.

70: mecz Lichtsteinera w barwach Juve, z czego 59 w Serie A, 4 w Coppa Italia, 1 w Superpucharze Włoch, 6 w Lidze Mistrzów.

80: mecz Barzagliego w Serie A w barwach Juve.

162: mecz Juventusu z Lazio w historii i 78. wygrana Bianconerich. Oto szczegóły:

Wszystkie172784242273188
Serie A138713532244158

170: mecz ligowy Marchisio w barwach Juve, z czego 145 w Serie A i 25 w Serie B.

190: mecz Chielliniego w Serie A w barwach Juve.

BILANS OSTATNICH DZIESIĘCIU MECZÓW JUVE

Suma punktówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
22712157

PORÓWNANIE SYTUACJI BIANCONERICH PO TRZYDZIESTU DWÓCH MECZACH LIGOWYCH W TRZECH OSTATNICH SEZONACH: