Mercato przedłużone, limit non-EU bez zmian

Władze włoskiej ligi zdecydowały się przedłużyć letnie mercato. Potrwa od 1 lipca do 2 września. Styczniowe okienko transferowe pozostaje bez zmian, od 3 do 31 stycznia. System płatności za zawodników został dostosowany do standardów innych lig europejskich, przez co ruchy transferowe staną się prostsze.

Odrzucona została prośba klubów, aby znieść limit dotyczący graczy non-EU. Włoskie kluby mogą w ciągu jednego sezonu zarejestrować tylko dwóch zawodników z krajów poza Unią Europejską. “Problemem nie jest ich ilość, ale jakość. Naszym celem jest staranie się, by gracze trafiający do Serie A byli z wysokiej półki” – wyjaśnił Prezydent FIGC Giancarlo Abete.

www.football-italia.net

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
6
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: