Strona główna » Aktualności » Juventus nie zagra o Trofeum Berlusconiego
Juventus nie zagra o Trofeum Berlusconiego
Jak poinformował dziś Silvio Berlusconi, tego lata Juventus nie będzie miał okazji zmierzyć się z Milanem w tradycyjnym meczu towarzyskim o Trofeum Berlusconiego. Rossoneri wezmą udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów i w związku z tym nie znajdą czasu na to spotkanie.
“23 lipca Milan, Inter i Juventus zagrają o Trofeum TIM w Reggio Emilia. Nie znaleźliśmy jednak wolnego terminu na Trofeum Berlusconiego, ponieważ 21 lub 22 sierpnia zagramy w eliminacjach do Ligi Mistrzów” – stwierdził kontrowersyjny prezes Milanu i polityk.
Turniej poświęcony pamięci Luigiego Berlusconiego rozgrywany był regularnie od 1991 roku. Przez pierwsze 4 edycje Milan mierzył się z różnymi zespołami, a od 1995 roku zawsze grał z Juventusem. W zeszłym roku Bianconeri pokonali swoich rywali 3:2 po golach Marchisio, Vidala i Matriego. Zespoły Juventusu i Milanu mierzyły się w ramach tych rozgrywek 19-krotnie. 10 razy z tej potyczki zwycięsko wyszli aktualni mistrzowie Italii.
www.football-italia.net