Pogba w finale Mistrzostw Świata

Paul Pogba (na zdjęciu) zagra wraz z kolegami z reprezentacji w finale Mistrzostw Świata U-20, które rozgrywane są w Turcji. Młodzi Francuzi pokonali dziś rówieśników z Ghany 2:1.

Obie bramki dla zwycięzców zdobył Florian Thauvin, zawodnik Lille. Pogba spędził na boisku 90 minut i mądrze kierował grą swojego zespołu. Drugi występujący tego popołudnia zawodnik związany z Juventusem, Richmond Boakye, pojawił się na placu gry na ostatnie 9 minut, jednak nie zmienił losów spotkania. Francja od 80. minuty grała w osłabieniu po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzał Samuel Umtiti.

Finał odbędzie się 13 lipca o godzinie 20:00 na Ali Sami Yen Arena w Stambule. Rozgrywany na tym samym stadionie mecz o trzecie miejsce rozpocznie się 3 godziny wcześniej.

AKTUALIZACJA: W drugim półfinale, który zakończył się serią rzutów karnych, piłkarze z Urugwaju okazali się lepszy od reprezentacji Iraku i to właśnie oni zagrają o złoto z Francuzami.

11 lat temu

"sobotnim finale Mistrzostw Świata U-20" i "Finał odbędzie się 13 lipca o godzinie 20:00" 🙂 będzie powtórka ?:P Poprawcie to do aż mnie to kole w oczy 🙂 Zyczę powodzenia Francji i naszemu Pogbusiowi 😀

MCJuveForza32Scudetto
11 lat temu

Życzymy zwycięstwa i gola na wage triumfu, Paul!!!

kapucyn69
kapucyn69
11 lat temu

nie lubie sie czepiac, naprawde, aczkolwiek news baaaardzo slaby. zero inforacji o przyszlym przeciwniku, tak bezosobowo wypowiadane zadania

pussykillerxxl
11 lat temu

@ kapucynku - hapaj snickersa bos się Kolego nie popisal...

dzordz86
dzordz86
11 lat temu

Ciekawe jak się to odbije na jego przygotowaniu do sezonu...

Ale jak na jego wiek, widać u niego ogromną dojrzałość w grze, przyjemnie się patrzy i nie tylko dlatego, że gra u nas.

11 lat temu

Bartek Kanar Bartek Kanar: a ja bym tu bronił kolegę kapucyn69 bo nawet jeśli nie był znany wynik drugiego meczu, wypadało tu przynajmniej wstawić o nim krótką informację. Czytając ten artykuł przed aktualizacją, również odczułem pewien niedosyt, ale poza tym jest ok.

bendzamin
bendzamin
11 lat temu

@kapucyn69: a masz informacje o przyszłym przeciwniku? W drugim półfinale zaczynają się właśnie rzuty karne.

11 lat temu

Fajnie!

attyla7
attyla7
11 lat temu

Ciekawe czemu Boakye nie od początku? To on ich przepchnął przez Portugalię...

mati888
mati888
11 lat temu

@Nihlo - no właśnie. W naszej polskiej krainie mlekiem i miodem płynącej jest ponoć przepis, który mówi o tym, że na jednym stadionie dwa mecze nie mogą być rozegrane w odstępie mniejszym niż 24 albo 48 (raczej) godzin. turasy pieprzą system 😉