Conte planuje zmianę formacji?

W najbliższych meczach z Milanem, Fiorentiną i Realem Juventus zagra w ustawieniu 3-5-2, ale potem może dojść do zmiany formacji – informuje dzisiejsze wydanie La Gazzetta dello Sport. Według mediolańskiego dziennika, Antonio Conte (na zdjęciu) zastanawia się nad dwiema formacjami – 4-2-3-1 oraz 4-3-1-2.


W obu przypadkach na lewej obronie miałby zagrać Giorgio Chiellini, którego Conte często wykorzystywał na tej pozycji na początku swojej trenerskiej kariery w Turynie. W przypadku 4-2-3-1, pozycje dwóch cofniętych środkowych pomocników mieliby obstawić Pirlo i Pogba, a Vidal zostałby przesunięty bliżej bramki rywala. Na prawym skrzydle, przynajmniej do stycznia, grałby Isla, a po przeciwległej stronie – Tevez, który miałby za zadanie łamanie akcji do środka i oddawanie strzałów z dystansu. Alternatywą na lewą stronę byłby Mirko Vucinić, który grał tak w Romie. Na pozycję wysuniętego napastnika przymierzani są Fernando Llorente i Fabio Quagliarella.

Ustawienie 4-3-1-2, zwane rombem, pozwoliłoby Conte na ustawienie obok siebie czwórki Marchisio – Pirlo – Pogba – Vidal. Chilijczyk grałby na pozycji trequartisty, a rolę pół-bocznych pomocników pełniliby Francuz i Il Principino. W tej formacji faworytami do gry w ataku byliby Vucinić i Tevez.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
29
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: