Conte myśli nad diamentem?

Po tym, jak o taktycznych rozmyślaniach Antonio Conte informowali dziennikarze La Gazzetta dello Sport, temat podchwycił Tuttosport. Według informacji podawanych w dzisiejszym wydaniu turyńskiego dziennika, szkoleniowiec Starej Damy rozważa ustawienie swoich piłkarzy w systemie 4-3-1-2.


Jak zauważają dziennikarze, Conte po swoim przyjściu do Turynu często zmieniał formacje – najpierw oglądaliśmy 4-2-4, następnie 4-3-3, które w końcu ewoluowało w 3-5-2. Teraz, w sezonie który może zakończyć się zdobyciem trzeciego z rzędu tytułu mistrzowskiego, możemy zobaczyć kolejną korektę. Conte w popularnym diamencie mógłby wystawiać na boisku całą czwórkę pomocników Pirlo – Marchisio – Pogba – Vidal, a Chilijczyk miałby grać za dwójką napastników. W takim ustawieniu pierwszym zawodnikiem do rotacji w środku pola miałby być Kwadwo Asamoah, a lewa strona obrony należałaby do Chielliniego i Ogbonny.

Zobacz także:
Conte planuje zmianę formacji?

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
31
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: