Buffon: Mogłem grać w Barcelonie

Gianluigi Buffon (na zdjęciu) w swojej niedawnej wypowiedzi dla SportMediaset przyznał, że gdy ponad dekadę temu przenosił się z Parmy do Juventusu, miał też inne opcje. Kapitan Starej Damy opowiedział również o początkach swojej kariery, a także o nadchodzących spotkaniach z Realem Madryt.

Przed tym, jak w 2001 roku dołączyłem do Bianconerich, mogłem przejść do Barcelony” – wyjawił – “Mój ojciec zasugerował jednak Juventus. Wciąż mu za to dziękuję, ponieważ przeżyłem tu wiele chwil pełnych satysfakcji. Barcelona nie była wtedy tą samą drużyną, jaką jest dzisiaj. Przedłużenie kontraktu w tym roku było kolejnym ważnym krokiem. Zdecydowałem się pozostać w Juventusie, chociaż miałem taką ofertę z Europy Wschodniej, nad którą każdy by się zastanowił. Mam nadzieję, że pogram jeszcze przez kilka lat – tak długo, jak będę w stanie zaskakiwać swoją grą w stylu, w jakim robiłem to przez całą karierę“.


Jak się stało, że 35-latek zaczął swoją wspaniałą karierę właśnie w Parmie? “Chcieli mnie w Parmie i w Milanie, było również nieco mniej konkretne zainteresowanie ze strony Bologny. Moi rodzice dobrze wybrali, decydując się na Parmę i uznając ją za lepsze miejsce dla 13-latka. Inni rodzice, być może słusznie, chcieliby móc opowiadać, że ich dziecko gra w Milanie. Moi skupili się na tym, by znaleźć odpowiednie miejsce, w którym mogłem dorosnąć. Mój debiut w Serie A był spełnieniem marzeń, ale już w wieku 17 lat byłem dość zuchwałym dzieciakiem. Wiedziałem, że nie będzie to jednorazowy wyskok i chciałem zapisywać się złotymi zgłoskami w historii tego sportu. Z Parmą wygrałem wiele, ale żałuję, że nigdy nie udało nam się sięgnąć po scudetto. Być może byliśmy drużyną zbyt młodą i niedostatecznie dojrzałą, by odnaleźć potrzebną regularność“.


Mówi się, że Real przechodzi teraz przez trudny okres” – odpowiedział, zapytany o najbliższego rywala Juve w Lidze Mistrzów – “Prawda jest jedna taka, że z ich kadrą nie potrzeba wiele, by odwrócić złą kartę. Może to niesportowa postawa, ale mam nadzieję, że w meczu z nami zabraknie im paliwa. Zwycięstwo z Realem Madryt bardzo podniosłoby naszą pewność siebie. Musimy w końcu wejść na zwycięską ścieżkę w Europie

www.football-italia.net

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
12
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: