Ogbonna: Byłem blisko Romy

Angelo Ogbonna (na zdjęciu) odpowiedział na kilka pytań dziennikowi Tuttosport. Obrońca Starej Damy wyjawił, że dwukrotnie w swojej karierze był bliski dołączenia do Romy.

To prawda, że Roma chciała mnie w 2011 roku, ale po rozmowie z prezydentem Urbano Cairo i trenerem Giampiero Venturą, zdecydowaliśmy o moim pozostaniu w Granacie“. Piłkarz sięgnął potem pamięcią jeszcze kilka lat wstecz. “W 2005 roku byłem młodzikiem, a Torino zbankrutowało. Stałem się wtedy wolnym zawodnikiem. Nawet próbowano mnie w Romie, ale nie mieli oni już żadnego wolnego miejsca dla graczy spoza Unii, a FIGC zajęło zbyt długo czasu wydanie odpowiedniego zarządzenia. W związku z tym wróciłem do Torino, gdzie dyrektorom udało się udowodnić, że jestem Włochem” – powiedział 24-letni obrońca. Ogbonna urodził się w Cassino we Włoszech i ma nigeryjskich rodziców. Według prawa włoskiego, samo urodzenie się w kraju nie zapewnia obywatelstwa, można je uzyskać dopiero po ukończeniu 18-tego roku życia.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
26
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: