Totti: Dla nas to jak derby

Francesco Totti (na zdjęciu) wypowiedział się dla rzymskiej gazety Il Messaggero na temat nadchodzącego spotkania Juve – Roma. Kapitan Giallorossich stwierdził, że jego drużyna jest lepsza od Bianconerich, jeśli chodzi o umiejętności poszczególnych zawodników, a Juventus ciągle otrzymuje pomoc z zewnątrz.

Ten mecz jest dla nas jak drugie derby” – rozpoczął swoją wypowiedź 37-latek – “Juventus wygrał swoje dwa ostatnie mistrzostwa dzięki wytrwałości, mają dobry skład, są solidni i nie rozdają rywalom prezentów. Mają też głód zwycięstwa, a poza tym grają razem trzeci rok. Czy Romie brakuje determinacji? Powiedziałbym, że poniekąd tak, bo porównując ze sobą zawodników indywidualnie, to my jesteśmy lepsi. Oni tworzą za to lepszą drużynę. Różnica jest taka, że grają ze sobą dłużej i znają się lepiej. Ponadto, oni zwyciężają, a to pomaga w rozwoju. Ktokolwiek przychodzi do Juve, wie, że musi wygrywać. Wie też, że tak czy inaczej, będzie wygrywał“.

W ostatnich trzech meczach w Turynie straciliśmy 11 goli…” – zauważył – “Tym razem to będzie o wiele bardziej ekscytujące spotkanie dwóch drużyn, które grają otwarty futbol. Będzie ciężko, ale jedziemy tam po trzy punkty. Nie interesuje nas remis, ponieważ wiemy, że jesteśmy w stanie pokonać także Juve. Wygraliśmy ze wszystkimi innymi wielkimi zespołami, zostali nam tylko oni. Kiedyś (w 2005 – przyp. red.) stwierdziłem, że gra przeciwko Juve to zawsze pojedynki w 11 przeciwko 14 i zostałem za to zgłoszony… Czy coś się zmieniło? Im zawsze się pomaga, to oczywiste i nie da się temu zaprzeczyć. Mam nadzieję, że nie jest to celowe, ale po pierwszym, drugim, dziesiątym razie trzeba mieć się na baczności…“.

www.gazzetta.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
61 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
61
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: