Raport z wypożyczeń i współwłasności (6)
Wraz z nowym rokiem powracamy do naszego cyklu raportów z wypożyczeń i współwłasności. Opisywani zawodnicy są w swoich klubach już od kilku miesięcy i niektórzy z nich zimą z pewnością zmienią otoczenie. Jeden z młodych Bianconerich już zdążył się przeprowadzić. Kto? Zapraszamy do lektury.
Zawodnicy grający w klubach Serie A
W ostatnim czasie swoją grą imponuje Immobile. Wychowanek Juventusu w siedmiu ligowych kolejkach trafił do siatki rywali sześć razy, a w całych rozgrywkach uzbierał już 9 trafień, co plasuje go na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców – wyprzedzają go jedynie Rossi, Tevez i Palacio. Niestety, 23-latek został zmieniony już w przerwie ostatniego spotkania z Parmą z powodu kontuzji, która według wstępnych doniesień, może go wykluczyć z akcji na 7-8 tygodni. W ostatnim czasie nieco słabiej prezentuje się Berardi, który nie trafił do siatki ani nie zanotował asysty w swoich trzech ostatnich ligowych meczach. Spadek jego formy ma związek ze słabszą dyspozycją Sassuolo, które odniosło cztery ligowe porażki z rzędu, nie zdobywając ani jednego gola od 1 grudnia i znów znalazło się w strefie spadkowej.
W ekipie Neroverdich nadal w miarę pewne miejsce w składzie ma Zaza, który na przełomie listopada i grudnia trafił dwukrotnie, podnosząc swój dorobek do pięciu ligowych trafień. Marrone regularnie pojawia się w wyjściowym składzie beniaminka, ale trener Di Francesco ostatnio dwa razy pod rząd zdjął go z boiska już w przerwie, zastępując Kurticiem. Z Fiorentiną pomocnik złapał szybko żółtą kartkę i grał nerwowo, przeciwko Genoi prezentował się po prostu słabo. Ziegler rzadko kiedy podnosi się z ławki rezerwowych Sassuolo. W meczu z Fiorentiną wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji lewoskrzydłowego w ustawieniu 3-4-3 – nie zaprezentował się wtedy źle, ale nie zmieniło to jego sytuacji w zespole. Poza tym, zagrał razem z resztą rezerwowych w Coppa Italia. Po zmianie szkoleniowca w Sampdorii, Gabbiadini na stałe zadomowił się na pozycji prawoskrzydłowego w systemie 4-2-3-1. Zdobył na niej kolejne dwie ligowe bramki, ale łapie również sporo kartek. Sorensen od listopada nie pojawił się w lidze na boisku ani na minutę – ze spotkania z Juventusem wyeliminowały go dwie żółte kartki otrzymane w meczu z Parmą, później rozegrał 90 minut w Coppa Italia przeciwko Sienie (porażka 1:2) i odniósł kolejną w tym sezonie kontuzję, wykluczającą go z akcji na przynajmniej 3 tygodnie. Powrót Duńczyka przewiduje się na nadchodzący weekend.
Domenico Berardi (US Sassuolo) – 500/720 minut, 2 gole, 2 asysty, 2 żółte kartki
Manolo Gabbiadini (UC Sampdoria) – 533/630 minut, 2 gole, 3 żółte kartki
Ciro Immobile (Torino) – 536/630 minut, 6 goli, 1 żółta kartka
Luca Marrone (US Sassuolo) – 518/720 minut, 1 żółta kartka
Frederik Sorensen (Bologna FC) – 324/720 minut, 2 żółte kartki (= 1 czerwona)
Simone Zaza (US Sassuolo) – 446/720 minut, 2 gole, 1 żółta kartka
Reto Ziegler (US Sassuolo) – 174/720 minut
Zawodnicy grający w klubach zagranicznych
Na pochwały zasługuje dwójka z Primera Division – Boakye i Rossi wyrabiają sobie nazwisko, regularnie pojawiając się w wyjściowych składach swoich drużyn. Ghańczyk w ostatnim czasie trafił dwukrotnie – raz w lidze, raz w krajowym pucharze. Od końca listopada żelaznym pewniakiem w defensywie Waalwijk jest 20-letni Gouano, którego nie ominęła ani minuta ligowych zmagań. Laursen w ojczyźnie zalicza jedynie pojedyncze epizody, Montrucchio w Grecji nie gra w ogóle. Senegalczyk Diagne nie miał szans na występy w ostatniej drużynie Ligue 1 – Ajaccio, w związku z czym zmienił otoczenie na belgijskie Lierse, gdzie jest wypożyczony do końca sezonu. Rozgrywki Jupiler League ruszają po zimowej przerwie 18 stycznia, więc 22-latek będzie miał czas na przygotowanie się do występów w nowym zespole.
Richmond Boakye (Elche CF) – 526/630 minut, 2 gole, 2 żółte kartki
Mbaye Diagne (Lierse SK) – 0 minut, zmiana klubu
Prince-Desir Gouano (RKC Waalwijk) – 540/540 minut, 1 żółta kartka
Jacob Laursen (Odense Boldklub) – 36/360 minut
Andrea Montrucchio (AO Chania) – 0/360 minut
Fausto Rossi (Real Valladolid) – 539/720 minut, 1 żółta kartka
Zawodnicy grający w klubach Serie B
Na zapleczu Serie A rozegrano już całą pierwszą rundę, po której przyszedł czas na 4-tygodniową przerwę (do 25 stycznia). Mistrzem zimy zostało Palermo, a punkt do lidera traci Empoli z Ruganim w składzie. 19-latek jest pewnym elementem najlepszej defensywy Serie B i co kolejkę gra przez pełne 90 minut – jedyny wyjątek trafił się w listopadzie, gdy pojechał na zgrupowanie kadry narodowej. Kolejnym, który finisz pierwszej rundy zaliczy do udanych jest Masi. 21-letni środkowy obrońca z początkiem listopada odzyskał miejsce w podstawowym składzie Ternany. W dziewięciu spotkaniach trafił do siatki rywali aż trzy razy – za każdym razem po stałym fragmencie z gry, za każdym razem jego trafienie okazywało się kluczowe dla utrzymującej się tuż nad strefą spadkową Ternany i dawało jej bardzo ważne trzy punkty.

Kolejnymi, którzy nie mogą narzekać na brak gry są
Buchel,
Pasquato,
Pinsoglio oraz
Schiavone, kilka meczów w wyjściowym składzie Bari zaliczył również
Beltrame. Nieco skomplikowała się sytuacja trójki ze Spezii, która w pewnym momencie grała regularnie. Aquilotti w grudniu zmienili trenera na Devisa Mangię. Włoch od razu po przyjściu postawił w pierwszym składzie na rzadko grającego od jakiegoś czasu
Magnussona, ale był to jedyny ligowy występ Islandczyka w grudniu. Mangia musiał radzić sobie bez
Gabriela, który od końca listopada zmaga się z kontuzją mięśniową. Miejsca w bramce 12. drużyny Serie B nie oddał
Leali, który nie grał jedynie w Coppa Italia i wtedy, gdy otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry U-21. W ciekawej sytuacji w Carpi znalazł się
Nocchi. 23-latek wszedł do bramki w miejsce Kovacsika na 6 spotkań, w których zanotował dwa czyste konta i jedną asystę dalekim wykopem, ale w ostatnich dwóch ligowych kolejkach znów stawiano na Węgra.
Pojedyncze epizody zaliczyli Spinazzola, Boniperti, Castiglia, Josipović, Kabashi i Padovan. W ogóle nie grali Branescu, Liviero oraz Martinez. Sytuacja byłego reprezentanta Urugwaju wydaje się dość zagadkowa.
Gabriel Appelt Pires (Spezia Calcio) – 242/900 minut, 1 asysta
Filippo Boniperti (FC Crotone) – 24/810 minut
Stefano Beltrame (AS Bari) – 305/810 minut, 1 asysta
Laurentiu Branescu (SS Juve Stabia) – 0/810 minut
Marcel Buchel (SS Virtus Lanciano) – 707/810 minut, 5 żółtych kartek
Luca Castiglia (Empoli FC) – 91/810 minut
Zoran Josipović (Novara Calcio) – 140/900 minut, 1 asysta
Elvis Kabashi (Pescara Calcio) – 110/900 minut
Matteo Liviero (Carpi FC) – 0/810 minut
Nicola Leali (Spezia Calcio) – 720/900 minut
Hordur Magnusson (Spezia Calcio) – 80/900 minut
Jorge Martinez (Novara Calcio) – 0/900 minut
Alberto Masi (Ternana Calcio) – 613/810 minut, 3 gole, 5 żółtych kartek
Timothy Nocchi (Carpi FC) – 540/810 minut, 1 asysta
Stefano Padovan (Pescara Calcio) – 4/900 minut
Cristian Pasquato (AC Padova) – 658/810 minut, 1 gol, 1 asysta, 1 żółta kartka
Carlo Pinsoglio (Modena FC) – 810/810 minut
Daniele Rugani (Empoli FC) – 720/810 minut, 1 żółta kartka
Andrea Schiavone (AC Siena) – 434/900 minut, 1 gol, 1 żółta kartka
Leonardo Spinazzola (AC Siena) – 199/900 minut, 1 asysta
Zawodnicy grający w klubach Lega Pro
Coraz więcej w Reggianie gra Cavion, wciąż dużo minut zaliczają De Silvestro, Ilari oraz Lanini. Szanse zaczął dostawać Margiotta, który za zaufanie odwdzięczył się trenerowi dwiema bramkami. Więcej minut chcieliby z pewnością dostawać Belfasti, Libertazzi oraz Ruggiero.
Nazzareno Belfasti (FC Pro Vercelli) – 0/630 minut
Michele Cavion (AC Reggiana) – 424/630 minut
Elio De Silvestro (AC Reggiana) – 462/630 minut, 1 żółta kartka
Carlo Ilari (SS Barletta Calcio) – 517/720 minut, 3 gole, 1 żółta kartka
Eric Lanini (AC Prato) – 707/720 minut, 1 gol
Alberto Libertazzi (FC Pro Vercelli) – 15/720 minut
Francesco Margiotta (FBC Unione Venezia) – 395/720 minut, 2 gole
Giuseppe Ruggiero (FC Pro Vercelli) – 150/720 minut
Zobacz także:
Raport z wypożyczeń i współwłasności (5)
Raport z wypożyczeń i współwłasności (4)
Raport z wypożyczeń i współwłasności (3)
Raport z wypożyczeń i współwłasności (2)
Raport z wypożyczeń i współwłasności (1)
Spis wypożyczeń i współwłasności