Strona główna » Aktualności » Złota Ławka dla Conte
Złota Ławka dla Conte
Antonio Conte (na zdjęciu) drugi rok z rzędu uhonorowany statuetką Panchina d’Oro! Szkoleniowiec Bianconerich odebrał dziś w Coverciano nagrodę dla najlepszego trenera w Serie A w roku 2013, przyznaną na podstawie głosów innych szkoleniowców.
“Nigdy nie jest łatwo wygrywać po raz drugi” – mówił 44-latek na ceremonii wręczenia – “Jestem zachwycony z powodu otrzymania tej nagrody. Biorąc pod uwagę, że głosowali trenerzy, jest to wielkie wyróżnienie. Za tym osiągnięciem stoi wiele ciężkiej pracy i wielka pasja – to sprawy kluczowe dla każdego trenera, tak samo jak poświęcenie i czas, który odbiera się własnej rodzinie. Dedykuję tę nagrodę właśnie swoim najbliższym, tak samo jak całemu klubowi – zawodnikom i pracownikom. Moja przyszłość? Odpowiem tak, jak zawsze – zostanę na swoim stanowisku. Chcę skupić się tylko na Juve, ponieważ przed nami ciężki mecz z Fiorentiną“.

Antonio Conte otrzymał 26 głosów, a za nim uplasowali się Vincenzo Montella (23 głosy) oraz Walter Mazzarri. Zdobywając Złotą Ławkę po raz drugi, Conte zrównał się pod tym względem z takimi trenerami, jak Lippi, Prandelli, Ancelotti czy Zaccheroni. Trzy takie statuetki zgromadził jedynie Fabio Capello. Jest to czwarta Złota Ławka, która trafiła w ręce trenera Juve – lepszy jest jedynie Milan z pięcioma triumfami.
Gratulujemy, Trenerze!