Strona główna » Aktualności » Marotta i Paratici myślą o wypożyczonych
Marotta i Paratici myślą o wypożyczonych
Jak podaje Tuttosport, duet Marotta – Paratici skupiał się w ostatnich dniach na sytuacji zawodników, którzy grają poza Juventus Stadium na zasadzie wypożyczeń i współwłasności. Działacze spojrzeli na zarówno na umiejętności piłkarskie, jak i na cechy charakteru obiecujących graczy i podjęli decyzję, którzy z nich nadają się już do gry w Juventusie, a którzy muszą nadal nabywać doświadczenie w słabszych klubach.
Do pierwszej grupy zakwalifikowano Ciro Immobile i Manolo Gabbiadiniego (na zdjęciu). Przyszłość tego pierwszego nie wyjaśni się, dopóki nie dojdzie do negocjacji na linii Juve – Torino. Odnośnie sytuacji Manolo, Sampdoria została już poinformowana o tym, że Juventus chce go w przyszłym sezonie u siebie. 22-latek przekonał kierownictwo swoimi występami, a Antonio Conte zwraca szczególną uwagę na jego wszechstronność. Przy okazji rozmów z Sampdorią, pojawia się temat Shkodrana Mustafiego – niemieckiego obrońcy z rocznika 1992. Bianconeri chcieliby mieć opcję zakupu obiecującego zawodnika po zakończeniu kolejnego sezonu. W negocjacjach z Sampdorią odnośnie drugiej połowy karty Gabbiadiniego wymienia się nazwiska takie jak: Marrone, De Ceglie, Motta oraz Berardi.
Wymieniając Berardiego, przenieśmy się do walczącego o utrzymanie Sassuolo. 19-latek w drugiej części sezonu zdecydowanie przygasł, musi też pracować nad swoim charakterem i jeśli Neroverdi zostaną w Serie A, kolejny sezon powinien spędzić właśnie tam. Jeśli nie, władze Juve poszukają mu innego klubu – może będzie to właśnie Sampdoria? W gronie tych, którzy przez kolejny sezon będą zbierali doświadczenie znajdują się też Marrone i Zaza. Ziegler prawdopodobnie odejdzie definitywnie do zagranicznego klubu.
Marotta i Paratici zostali pozytywnie zaskoczeni eksplozją talentu Daniele Ruganiego, który w wieku 19 lat jest jednym z najważniejszych zawodników Empoli, ma też za sobą bramkowy debiut w kadrze U-21. Środkowy obrońca latem spędzi część przedsezonowych przygotowań razem z zespołem Antonio Conte, po czym zostanie podjęta decyzja o zatrzymaniu go w pierwszej drużynie lub wypożyczeniu do innego klubu Serie A.
Niewiele wiadomo o przyszłości Richmonda Boakye, który gra obecnie w Elche i dwóch bramkarzy – Lealiego (wypożyczenie do Spezii) i Fiorillo (współwłasność z Sampdorą). Jeden z golkiperów może zostać sprowadzony do Juventusu jako zastępca Buffona.
Zobacz także:
Raport z wypożyczeń i współwłasności (9)