Bianconeri w liczbach (po 33. kolejce Serie A)

Bianconeri pokonali Udinese 2-0 i nadal utrzymują bezpieczną przewagę w tabeli Serie A nad drugą Romą. Oto kilka ciekawostek liczbowych związanych z meczem trzydziestej trzeciej kolejki Serie A:

2: mecz Juventusu z Udinese rozegrany 14 kwietnia. Poprzedni miał miejsce w 1985 roku i zakończył się wygraną Bianconerich 3-2.

3: bramka Giovinco w bieżącym sezonie, a w sumie 18. w barwach Juve. Napastnik zdobył gola po długiej przerwie- poprzedniego strzelił 6 października 2013r., w meczu przeciwko Milanowi.

4: ostatnie gole i osiem z wszystkich czternastu, Fernando Llorente zdobył w pierwszej połowie.

4: raz w bieżącym sezonie mecz Juventusu poprowadzi arbiter z Bologni Nicola Rizzoli. Bilans meczów to 3 wygrane i porażka (z Fiorentiną; 8 kolejka Serie A).
W sumie prowadził on 27 meczów Juve, z czego 12 razy wygrywali Bianconeri, 9 razy padał remis, 6 razy mecz kończył się porażką Juve.

6: zwycięstw Juve w dziesięciu porzednich spotkaniach z Udinese. Oto bilans 10 wcześniejszych meczów między tymi drużynami:

PrzeciwnikSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Udinese10613189

9: asysta Pogby w bieżącym sezonie. Jest on obecnie najlepiej asystującym piłkarzem Bianconerich, drugi jest Tevez (8 asyst), trzeci Lichtsteiner (7 asyst), czwarty Pirlo (6 asyst).

11: zwycięstwo Juve w 19 meczach rozegranych 14 kwietnia.
Oto bilans wszystkich spotkań rozegranych 14 kwietnia:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyPorażki JuveBramki strzeloneBramki stracone
Wszystkie1911443319

11: bramek zdobytych przed piłkarzy Juve strzałem głową (tyle co Parma), siedem zdobytych przez Llorente, dwa stracone w ten sposób. Oba wyczyny są rekordem w bieżącym sezonie Serie A.
Llorente po raz szósty w ciągu ostatnich siedmiu sezonów zdobył w rozgrywkach ligowych dwucyfrową liczbę bramek.

16: bramka Llorente w bieżącym sezonie (14 w Serie A i 2 w Lidze Mistrzów).Napastnik jest obecnie trzecim naskuteczniejszym piłkarzem Juve (po Tevezie 19 goli i Vidalu 18), a drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Juve w Serie A (po Tevezie -18 goli, trzeci jest Vidal -11 goli).

22: bramki stracone przed Juve w dotychczasowych meczach Serie A. Obrona Starej Damy zajmuje drugie miejsce pod względem skuteczności po Romie (18 straconych).

30: mecz Llorente w Serie A w barwach Juve.

30: mecz Teveza w Serie A w barwach Juve.

40: mecz wyjazdowy między Juve i Udinese w lidze i 24. zwycięstwo Juve. Oto szczegóły:

Rodzaj rozgrywekSuma meczówWygrane JuveRemisyWygrane UdineseBramki strzeloneBramki stracone
Serie A, mecze wyjazdowe40241157429

Ostatnie zwycięstwo Juve Ostatni remis Ostatnia porażka Juve
02.09.2012, 1-4 21.12.2011, 0-0 03.04.2010, 3-0

Najwięcej występów/strzelonych bramek w historii wyjazdowych potyczek Juve z Udinese w rozgrywkach ligowych:

* pogrubionym drukiem zaznaczono zawodników z aktualnej kadry

Udine to szczęśliwy teren dla Juventusu. Na 40 spotkań Bianconeri przywieźli do Turynu 24 zwycięstwa, 11 remisów, przegrywali tylko 5 razy. Stadion ten przyniósł wiele satysfakcji także Alexowi Del Piero. Nie licząc poważnej kontuzji, której nabawił się właśnie na Friuli w listopadzie 1998 roku, Pinturicchio jest najlepszym strzelcem w meczach wyjazdowych przeciwko Udinese, zdobył 4 bramki w 12 meczach.
Ostatnie zwycięstwo wyjazdowe Juve w Udine miało miejsce w ubiegłym sezonie. Bianconeri wygrali z Udinese 4-1.
W historii występów między obiema drużyna wiele jest wysokich zwycięstw Juve na Friuli, takich z co najmniej 3 bramkami strzelonymi.
Seria spotkań zaczęła się w sezonie 1950/51, mistrz Włoch, Juventus z łatwością pokonał Udinese 3-0, a dokonał tego w zaledwie 19 minut od początku spotkania. Bramki strzelali Karl Hansen, Boniperti i John Hansen.
W kolejnym sezonie Bianconeri z Turynu pokazali się z jeszcze lepszej strony i zakończyli spotkanie z rezultatem 2-7. Po pierwszej połowie było już 0-3. Wszystkie siedem bramek zostało podzielonych między trzech strzelców: Vivolo (hattrick), oboje Hansenowie po dwie bramki z główki.
Dziesięciolecie zostało zamknięte zwycięstwem 0-4: 8 lutego 1959, Juventus ponownie rozstrzygnął mecz w krótkim czasie – w ciągu 15 minut drugiej połowy gry. Dwie bramki zdobył Charles, po jednej Boniperti i Nicole. Trio napastnikó podkreśliło wyższość gości.
Worek z bramkami rozwiązał się ponownie w latach 80-tych. Szczególnie ważne było spotkanie z roku 1982, kiedy to po dwóch latach przerwy do gry wrócił strzelec jednej z bramek – Paulo Rossi. Bramk strzelił z główki, podobnie jak w hiszpańskim Mundialu. Pozostałe bramki do wyniku 1-5 dołożyli Marocchino, Cabrini (dwie) i Virdis. I pomyśleć tylko, że gospodarze wyszli na prowadzenie po strzale Miano już w drugiej minucie meczu…
Kontynuacja serii miała miejsce w sezonie 1984/85. 0-3 pod wodzą Platiniego – autora dwóch bramek. Trzeciego gola dorzucił Briaschi.
Ten sam rezultat padł w 1994 roku, gole zdobywali Marocchi, Pellegrini (samobójcza) i Roberto Baggio, który prezentując niesamowitą technikę potwierdził, że zasłużył na dopiero co przyznaną mu Złotą Piłkę.
Wreszcie sezon 1996/97. 1-4 po golach Boksicia, dwóch trafieniach Del Piero z dystansu oraz bramce Deschampsa. Ta drużyna była nie do zatrzymania – zresztą – dopiero co wygrała Puchar Interkontynentalny w Tokio.
W 2010 roku, w trzeciej kolejce Serie A zespół trenowany przez Del Neriego wygrał aż 0-4, po samobójczej bramce Cody, strzale Quagliarelli i Marchisio oraz trafieniu Iaquinty po przerwie.

40: mecz Llorente w barwach Juve, z czego 30 w Serie A, 1 w Coppa Italia, 5 w Lidze Mistrzów i 4 w Lidze Europy.

40: bramek Giovinco w Serie A, z czego 6 w Empoli, 22 w Parmie i 12 w Juve.

41: wygrana Juve w 81. meczu rozegranym w ramach 14 kolejki rundy rewanżowej Serie A. Poniżej przedstawiamy bilans 14 kolejki rundy rewanżowej Serie A:

Liga włoska8141211911980

21.04.2013, Juve-Milan 1-0 17.04.2011, Fiorentina-Juve 0-0 25.04.2004, Juve-Lecce 3-4

58: kolejek ligowych z rzędu, w których w meczu Bianconerich nie padł bezbramkowy remis. To rekord wśród wszystkich drużyn Serie A.

71: bramek zdobytych przez Juventus w dotychczasowych meczach Serie A. Bianconeri dysponują najlepszym atakiem w lidze włoskiej. Drugie miejsce zajmuje Roma (66 strzelonych bramek), trzecie jest Napoli (60 goli).
71 goli strzelone to najlepszy wynik Bianconerich w ciągu ostatnich 54 lat.

80: w historii mecz ligowy między Juve a Udinese i 54. wygrana. Oto szczegóły:

Wszystkie8757191117469
Serie A8054151116566

80: mecz Giovinco w Serie A w barwach Juve, w których zdobył 12 goli.

87: punktów zdobytych (na 99 możliwych) i 28 zwycięstw w 33 meczach Serie A bieżącego sezonu. Jest to najlepszy wynik Juventusu w historii, a zarazem rekord w Serie A po 33. kolejkach. W zeszłym roku Juventus wygrał scudetto mając 87 punktów na koncie.

260: mecz Chielliniego w Serie A, z czego 223 w barwach Juve i 37 w Fiorentinie.

350: mecz Buffona w Serie A w barwach Juve.