Juventus już w Singapurze

Juventus pożegnał się z Australią i dotarł do Singapuru, który jest dla drużyny ostatnim przystankiem podczas tegorocznego torunee po Dalekim Wschodzie. Po przylocie, któremu towarzyszyło powitanie przez ponad 300 kibiców, przyszedł czas na pierwszy trening i konferencję prasową.

Po ośmiogodzinnym locie z Sydney, Bianconeri zapoznali się z murawą Stadionu Narodowego w Singapurze, gdzie w sobotę zmierzą się z zespołem lokalnych gwiazd. Jak podkreśla oficjalna strona Juventusu, pierwsza sesja treningowa była dość lekka, a Allegri planuje dołożyć swoim piłkarzom więcej pracy w kolejnych dniach.

Na konferencji prasowej szkoleniowiec Juve pojawił się w towarzystwie Gigiego Buffona oraz Fernando Llorente. “Ta grupa zawodników gotowa jest do pracy w celu osiągnięcia wysokich celów. Juventus wygrał trzy tytuły mistrzowskie z rzędu, ale teraz zaczynamy od nowa. Będzie niesamowicie ciężko triumfować w lidze po raz czwarty z rzędu, ponieważ mamy do osiągnięcia także inne cele. Jedyny sposób, w jaki może nam się to udać, to ciężka praca” – mówił Allegri – “W sobotę czeka nas przydatny sprawdzian, który rozegramy na futurystycznym stadionie. Dzisiaj mamy za sobą tylko lekki rozruch, jutro będziemy trenować ciężej. W sparingu postaram się dać pograć wszystkim, potem czeka nas 3-dniowy odpoczynek, po którym będziemy pracować we Włoszech do startu sezonu“.

Allegri wypowiedział się również na temat Arturo Vidala (na zdjęciu), o czym donosi portal Yahoo: “Vidal trenuje, ostatnio pracował indywidualnie, a wkrótce dołączy do grupy. Jest zawodnikiem Juventusu i na pewno zostanie w Juve“.


Wtórował mu Llorente: “Musimy nadal pracować tak, jak do tej pory. Mamy tu świetną grupę, ale są rzeczy, które możemy poprawić. W lidze nie będzie łatwo, miniony rok był wyjątkowy, ale drużyna wzmocniła się przez przyjście nowych zawodników wysokiej jakości, dzięki czemu możemy być jeszcze silniejsi“. Buffon także wrócił pamięcią do ostatniego sezonu: “Poprzedni rok był niespodzianką, prawdopodobnie niepowtarzalną. Już wtedy było widać, że drużyny jak Roma i Napoli wykonują odpowiednie kroki i mają ambitne projekty. Oba te zespoły wzmocniły się i nie będą ułatwiać nam życia. Liga Mistrzów? Jeśli chodzi o mnie, nigdy nie będzie to moją obsesją, ale byłoby to ukoronowaniem mojej kariery. Dam z siebie wszystko co mogę, aby ją wygrać“.

Zobacz także:
Okres przygotowawczy do sezonu 2014/2015

www.juventus.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
16
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: