Juventus zarobi na braku Napoli w LM

Słabnąca renoma Serie A sprawia, że coraz częściej kibice poszczególnych włoskich klubów liczą na swoich ligowych rywali w rozgrywkach europejskich, wierząc, że dobre wyniki drużyn z Półwyspu Apenińskiego zmienią powszechną opinię o calcio. Niektórzy fani wychodzą również z założenia, iż ligowy przeciwnik grający na dwóch frontach jest bardziej zmęczony i tym samym prostszy do pokonania na rodzimym podwórku, lecz znajdzie się także sporo tifosich, który w żadnych okolicznościach nie wyobrażają sobie cichego wspierania innego klubu niż swój ukochany.

Przed nadchodzącą edycją pewne udziału w Champions League są dwa włoskie kluby – mistrz i wicemistrz Serie A czyli Juventus oraz Roma. Trzecim zespołem mającym szanse na udział w tym prestiżowym turnieju jest Napoli, które w pierwszym pojedynku eliminacyjnym zremisowało na swoim stadionie z Athletic Bilbao 1:1, czym skomplikowało sobie sytuację. Okazuje się jednak, że nieobecność trzeciej włoskiej ekipy w fazie grupowej Ligi Mistrzów, poza brakiem wzrostu renomy ligi, będzie skutkować większymi pieniędzmi dla innych uczestników rodem z Italii, pochodzącymi z tak zwanego Market Pool, dzielonego przez liczbę uczestników z danego kraju. Precyzując, jeśli Azzurri nie awansują kosztem Hiszpanów, Juventus otrzyma około 9 milionów euro więcej, podobnie jak Roma (Giallorossi mogą otrzymać plus 11 milionów euro).

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
32
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: