Wspomnienia Ibry i Capello

Zlatan Ibrahimović (na zdjęciu) jest jedynym piłkarzem w historii, który zdobywał gole w Champions League dla sześciu różnych klubów. Gwiazdor Paris Saint-Germain opowiedział o swojej przygodzie z rozgrywkami UEFA, wspominając również o swoim pobycie w Turynie: “W Lidze Mistrzów zadebiutowałem w barwach Ajaxu meczem przeciwko Lyonowi. Strzeliłem wówczas dwa gole i czułem, że jestem w swoim żywiole, a to był dopiero początek. W 2004 roku wróciłem na Amsterdam Arena już w barwach Juve. Pamiętam, że byłem nieco zdenerwowany, ponieważ był to mój pierwszy mecz na tym stadionie po odejściu z Holandii. To było dziwne uczucie, ale jednocześnie byłem dumny, że mogę tam wrócić grając dla Starej Damy, co było kolejnym krokiem w mojej karierze” – mówił popularny Ibra.

Współpracę ze Szwedem publicznie wspominał również Fabio Capello: “Zlatan ma mnóstwo wrodzonego talentu i nietrudno było z niego zrobić maszynę do strzelania goli. Wystarczyło krótko wyjaśnić mu kilka spraw. Któregoś dnia, po treningu, zadzwoniłem do niego i powiedziałem: możesz być jak Marco van Basten. Masz ogromny potencjał, a teraz powiem Ci jak go wykorzystać. Zawsze stoisz zbyt daleko bramki przeciwnika. Jeśli chcesz regularnie trafiać, musisz się do niej zbliżyć. Cofasz się, kreujesz grę i bawisz się piłką, ale jeśli chcesz być świetny, musisz o tym zapomnieć i grać bliżej szpicy. Ibra zrozumiał ten przekaz bardzo szybko” – zdradził Don Fabio.

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
12
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: