Hellas Werona w 1/8 finału PW

Podobnie jak w ostatnich sezonach Juventus rozpocznie zmagania w ramach Pucharu Włoch od 1/8 finału. Wczoraj Bianconeri poznali swojego pierwszego rywala w tych rozgrywkach – będzie nim Hellas Werona, który pokonał na własnym stadionie Perugię. Gialloblu wygrali z drugoligowcem 1:0, a wynik już w 17. minucie ustalił Javier Saviola, który wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Juanito Gomezie. 32-letni Argentyńczyk przeszedł do Werony minionego lata, było to jego pierwsze trafienie w barwach nowego zespołu.

Przypomnijmy, że piłkarze Hellasu pełnili w minionym sezonie Serie A rolę beniaminka, zakończyli rozgrywki na 10. miejscu w tabeli. Ich oba mecze z Juventusem były dość wyrównane. W Turynie objęli nad Starą Damą prowadzenie po trafieniu Cacciatore, lecz oddali je jeszcze przed przerwą za sprawą trafień Teveza i Llorente. W Weronie to Bianconeri nie potrafili dowieźć prowadzenia do końca – podopieczni Conte wygrywali już 2:0 po dublecie Teveza, do remisu w doliczonym czasie gry doprowadził Taleb. Mecz 1/8 Pucharu Włoch, który odbędzie się w Turynie, zaplanowano na 14 stycznia. Kilka dni później obie ekipy zmierzą się na tym samym stadionie w ramach 19. kolejki Serie A.