Strona główna » Aktualności » Marotta o sytuacji z Lotito
Marotta o sytuacji z Lotito
Giuseppe Marotta w przedmeczowej rozmowie z dziennikarzem Sky Sport odniósł się do kary finansowej, wymierzonej Claudio Lotito przez FIGC. Dyrektor generalny Juventusu miał nadzieję, że otrzyma od władz związku pozwolenie na pozwanie prezydenta Lazio w sądzie cywilnym. Tak się jednak nie stało – Lotito poszedł na ugodę ze związkową komisją dyscyplinarną.
“Jestem szczerze zdziwiony, ponieważ ta sprawa ma charakter osobisty. Myślałem, że kwestia otrzymania autoryzacji od federacji będzie formalnością. Teraz okazuje się, że autoryzacji nie wydano. To paradoks, że jedna osoba obraża drugą i kończy się na grzywnie w wysokości 10 tysięcy euro. Gdybym miał teraz pójść z tym do sądu i dochodzić swoich praw na odpowiednim gruncie, ryzykuję roczną dyskwalifikacją. Tak jak mówię, uważam to za paradoks, jednak to nasza federacja i trzeba to zaakceptować. Czy będę dalej walczył w tej sprawie? Nie wiem, ocenimy tę sytuację“.