Strona główna » Aktualności » Lichtsteiner woli system Allegriego
Lichtsteiner woli system Allegriego
Stefan Lichtsteiner (na zdjęciu) przyznał, że bardziej odpowiada mu gra czwórką obrońców u Maxa Allegriego niż w systemie 3-5-2 u byłego trenera Antonio Conte. “Preferuję grę w czwórce z tyłu, zawsze to powtarzałem, choć w trójce też czuję się nieźle. Przejście na czteroosobową linię defensywy nie jest dla mnie nowością, występowałem na tej pozycji w Lazio. Nawet w pierwszej części sezonu u Conte graliśmy czwórką – jest to dla mnie nieco łatwiejsze, bo więcej czasu mam piłkę przy nodze i nie muszę tyle biegać. Jesteś lepiej chroniony, ponieważ zawsze jest ktoś blisko ciebie, w taktyce 3-5-2 często zostajesz sam na skrzydle” – przyznał Szwajcar w JTV.