Strona główna » Aktualności » Beretta uspokaja w sprawie obozów Conte
Beretta uspokaja w sprawie obozów Conte
Dodatkowe zgrupowania piłkarzy, których zażyczył sobie Antonio Conte (na zdjęciu, po lewej) stały się w ostatnich dniach jednym z głośniejszych tematów związanych z włoskim futbolem. Tuttosport potwierdził dziś, że Juventusowi nie podoba się pomysł wysłania swoich reprezentantów na spotkanie, które planowane jest na okolice końca stycznia lub początku lutego. Włodarze Bianconerich mieli nawet konsultować ze swoimi prawnikami, czy takim posunięciem nie złamią żadnych przepisów.
Portal Calcionews24 zasugerował, że poruszany wcześniej temat możliwego odejścia Conte z pozycji selekcjonera jest wciąż aktualny, z kolei Corriere dello Sport spekuluje, że jeśli Juventus nie wyśle swoich zawodników na dodatkowe zgrupowanie, spotka go “zemsta” ze strony krajowej federacji. Chodzi o zaplanowany na 31 marca towarzyski mecz Włochy – Anglia, który początkowo miał odbyć się na Juventus Stadium, ale przy takim obrocie spraw miałby zostać przeniesiony na Stadio Olimpico di Torino.
Sytuację swoją wieczorną wypowiedzią wyjaśnił nieco prezydent Lega Serie A, Maurizio Beretta: “Zgrupowanie dojdzie do skutku i możemy być pewni, że pojawią się zawodnicy z klubów, które nie biorą udziału w europejskich pucharach. Pozostałe drużyny mogą podjąć własną decyzję. Najbardziej praktycznym i rozsądnym rozwiązaniem jest spotkanie w dniach 9-11 lutego. Oczywiście będziemy musieli otrzymać zaświadczenie o ubezpieczeniu na takich samych zasadach, na jakich dzieje się to podczas oficjalnych terminów FIFA“.
www.football-italia.net