Lippi: Juventus powinien sprzedać Pogbę

Marcelo Lippi (na zdjęciu) uważa, że Juventus powinien sprzedać Paula Pogbę, a zarobione pieniądze przeznaczyć na wzmocnienie składu. Szkoleniowiec przypomniał sprzedaż Zinedina Zidane’a do Realu Madryt. “Kiedy wróciłem do Juventusu, Gianni Agnelli zadzwonił do mnie i powiedział, że musiał sprzedać Zidane’a. On był najlepszym piłkarzem na świecie, ale Królewscy zapłacili wtedy 77 mln euro. Gianni zapewnił mnie, że cała kwota zostanie przeznaczona na wzmocnienie składu. Kupiliśmy Buffona, Nedveda i Thurama. Przegrupowaliśmy zespół i pozostaliśmy na zwycięskiej ścieżce. Oczywiście, że sprzedaż Pogby byłaby ogromną stratą dla Juventusu, ale pozwoliłoby to na kupno trzech lub czterech świetnych piłkarzy, którzy zwiększyliby konkurencyjność zespołu“.

W pierwszej części sezonu wydaje mi się, że Stara Dama grała najmądrzej. Mają coś więcej niż inne zespoły, szczególnie jeśli chodzi o mentalność. Na pewno dużym problemem były dla nich kontuzje wielkich graczy. To powodowało, że w drużynie była mniejsza rotacja, co może się odbić w przyszłości. Klub będzie działał, aby poszerzyć kadrę, ale już teraz są najmocniejsi” – dodał Lippi.

www.football-italia.net

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
22
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: