Ancelotti o europejskich pucharach i Moracie

Carlo Ancelotti (na zdjęciu) przyznaje, że awans włoskich zespołów do półfinałów europejskich pucharów będzie pozytywnym bodźcem dla pozostałych drużyn, a także zwiększy prestiż ligi. “Podobnie jak Juventus w Lidze Mistrzów, Napoli i Fiorentina dobrze radzą sobie w Lidze Europy. Awans tych drużyn do półfinałów europejskich rozgrywek byłby czymś pozytywnym, co mogłoby wnieść nieco ożywienia do ligi, której, zwłaszcza na szczycie, nastąpił mały zastój – stwierdził szkoleniowiec Realu Madryt w rozmowie z Corriere dello Sport.

Szczególnie awans Starej Damy do półfinału Ligi Mistrzów byłby wielkim osiągnięciem włoskiej piłki. Ich największą siłą jest fakt, że po zmianie trenera nie stracili jakości. Jednobramkowa przewaga z pierwszego meczu daje im przewagę nad rywalem, ale taki wynik jeszcze o niczym nie świadczy. Morata? Jest młody, ma jakość i pokazuje wielki entuzjazm w grze. Może stać się ważnym zawodnikiem Bianconerich w przyszłości” – dodał.

www.football-italia.net

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
12
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: