Konferencja Allegriego i Teveza

Massimiliano Allegri i Carlos Tevez wzięli wczoraj udział w konferencji prasowej przed pierwszym meczem z Realem. Dziennikarze rozpoczęli od zapytania się najlepszego strzelca Juventusu, czy spodziewał się, że zespół zagra w półfinale Ligi Mistrzów. “Nie, nie spodziewałem się półfinału. Myślałem o wygraniu Serie A, w Lidze Mistrzów liczyłem na walkę do ostatniego tchu. Allegri, Agnelli i całe kierownictwo pokazało, że bardzo poważnie myślą o wygraniu Pucharu Europy. Boca wygrało z River? Jako kibic Boca jestem zadowolony. Dla mnie było to podwójne święto: scudetto i zwycięstwo Boca. Zasnąłem tego dnia bardzo szczęśliwy. Vidal? Radził sobie bardzo dobrze w ostatnich meczach, odzyskał wiarę w siebie, więc może zrobić różnicę w meczu z Realem. Cristiano? Nie, nie rozmawiałem z nim jeszcze. Zobaczymy się w szatni, to pewnie chwilę pogadamy, ale do końca meczu będzie rywalem. Razem wygraliśmy Ligę Mistrzów, ale teraz mamy półfinał, w którym gram dla Juve i mam nadzieję, że zagramy dobry mecz. Morata? Alvaro rozwinął się niesamowicie w ciągu ostatnich 4-5 miesięcy. Myślę, że jest gotowy do gry na tym poziomie. To świetny gracz, który dobrze czuje grę“.

Apacz celebrował swoją bramkę przeciwko Fiorentinie imitując grę na skrzypcach, co odebrano jako przytyk w kierunku Rudiego Garcii. “To nie tak. Moja córka lubi skrzypce, zrobiłem to dla niej” – śmiał się Argentyńczyk. “Tajemnica sukcesów Juve? Drużyna. Grupa zawodników, którzy bardzo szanują historię tego klubu i koszulkę, którą noszą. Zdobyliśmy scudetto, jesteśmy w półfinale Ligi Mistrzów i zagramy również w finale Coppa Italia. Myślę, że największą siłą Juventusu jest drużyna“.


Max Allegri wcale nie uważa, że Juventus nie ma niczego do stracenia. “To nie jest półfinał, w którym nie mamy niczego do stracenia, bo możemy stracić finał. Musimy pamiętać o tym, co udało się nam osiągnąć do tej pory i wykorzystać większość swoich okazji, bo zmierzymy się z wielką drużyną i wielkimi piłkarzami. Obrońcami trofeum. Co trzeba zrobić, żeby wygrać? Nie mówię, żeby zagrać idealny mecz, bo takich nie ma, ale trzeba zrobić wielkie rzeczy zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Nie wydaje mi się, żeby dwa mecze Juventus – Real zakończyły się bezbramkowymi remisami, więc musimy być dobrzy, zwłaszcza w ataku“.

Carlo Ancelotti powiedział, że Ligę Mistrzów wygrywa się odwagą, a przegrywa strachem. Zabrzmiało to niemal jak zaproszenie do tego, żeby zagrać otwarty mecz. Czy szkoleniowiec Juve skorzysta z niego? “Carlo to bardzo dobry i inteligentny trener. Wystarczy spojrzeć na jego wyniki. Szanuję go jako człowieka, ale przede wszystkim mam duży respekt do jego osiągnięć. Kiedy ktoś wygrywa we Włoszech, Anglii, Francji i Hiszpanii, ma wielkie umiejętności. Jak mówiłem wcześniej, nie będzie to dwa razy po 0:0, więc musimy być dobrzy w ataku i obronie. Przykro mi z powodu kontuzji, lepiej byłoby, gdyby Modrić i Pogba zagrali w tym meczu. Mamy nadzieję, że Paul wróci na rewanż“.

Ancelotti zdradził dziennikarzom, że zagra czwórką w obronie, co na to Max? “Skoro Ancelotti dał wam czwórkę, to ja dorzucę drugą. Jest całkiem spora szansa na to, że i my zagramy czwórką z tyłu“.

www.tuttojuve.com

Leć na mecz Juve-Parma!

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
20
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: