Sezon 2014/2015 zamknięty z zyskiem

Po pięciu sezonach zakończonych stratą finansową, Juventus zamknął rozgrywki 2014/2015 z zyskiem, podaje La Gazzetta dello Sport. Za dwa tygodnie rada dyrektorów przyjmie raport finansowy, wedle którego Bianconeri wypracowali około 3,5 mln zysku, zaś obroty klubu wyniosły rekordowe 328 mln. Ostatni raz, gdy Stara Dama utrzymała się nad kreską, przypada na sezon 2008/2009. Andrea Agnelli (na zdjęciu) skutecznie zrealizował swój plan rozwoju sportowego połączonego z równowagą finansową i dziś klub sam zarabia na siebie. Dług netto zmalał w ciągu roku o 17 milionów i na 30. czerwca 2015 wyniósł 189 mln euro. Rozpoczynający się sezon 2015/2016 ma przynieść Bianconerim jeszcze większe obroty sięgające 350 milionów euro.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
18
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: