Mercato za ponad 600 milionów

Włoskie kluby znacznie chętniej sięgały do kieszeni w tym roku wydając łącznie ponad 600 milionów euro, pisze La Gazzetta dello Sport. Największe wydatki od lat wyprzedziły La Liga, Bundesligę i Ligue 1. Marzeniem pozostają środki wydawane na transfery w Premier League, które przekraczają miliard euro. Najwięcej wydał Juventus – ponad 120 mln, zaraz za nim ekipy z Mediolanu, których wydatki sięgnęły stu milionów. Najdroższym zakupem w Serie A został Paulo Dybala za 32 mln i bonusy. Niewiele tańszy był Geoffrey Kondogbia kupiony przez Inter za 30 mln plus możliwe bonusy. To pokazuje przeskok, jakiego włoskie kluby dokonały na przestrzeni ostatnich pięciu lat. W 2010 roku najdrożej kupionym zawodnikiem był sprowadzony za 18 milionów Robinho, 2011 – Vucinić, Osvaldo, Lamela i Inler, każdy za 15 mln. Rok 2012 to ponownie Dybala, tyle że przechodzący do Palermo za 12 mln. Poza latem 2013, kiedy Napoli sprowadziło Higuaina za 37 mln i bonusy, włoskie kluby wydawały łącznie poniżej 400 mln w trakcie mercato.

Kliknij, aby powiększyć

Zobacz także:
Mercato 2015/2016

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
20
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: