Bianconeri w reprezentacjach: gol Marchisio, kontuzja Lichtsteinera

Piłkarze Juventusu ze zmiennym szczęściem reprezentowali swoje narodowe barwy. Na uwagę zasługuje dobry występ Claudio Marchisio (na zdjęciu) przeciwko Rumunii (gol plus asysta) oraz bramki Martina Caceresa w meczu z Chile i Mario Mandżukicia w spotkaniu z Rosją. Złe wieści nadeszły z Austrii, gdzie kontuzji w meczu z gospodarzami nabawił się Stephan Lichtsteiner.

Włochy
Gigi Buffon – 90 minut w meczu z Belgią (1:3) oraz 69 minut w spotkaniu z Rumunią (2:2).
Giorgio Chiellini zagrał od początku do końca w obu konfrontacjach i zarobił żółtą kartkę z Belgią.
Andrea Barzagli zmienił Leonardo Bonnucciego w 92 minucie sparingu w Brukseli. Z Rumunią zagrali po 90 minut.
Claudio Marchisio – 90 oraz 71 minut.
Simone Zaza – zagrał końcowe 10 minut z Belgią.

Włochu U-21
Daniele Rugani zagrał dwa pełne mecze z Serbią (1:1) oraz Litwą (2:0).

Francja
Paul Pogba i Patrice Evra zagrali po 90 minut z Niemcami (2:0), a obrońca zarobił żółtą kartkę. W spotkaniu na Wembley (0:2) zagrał tylko Pogba – 45 minut.

Gabon
Mario Lemina brał udział tylko w 45 minutach dwumeczu z Mozambikiem, podczas których dostał żółtą kartkę (0:1 oraz 1:0 – Gabon wygrał po rzutach karnych).

Argentyna
Paulo Dybala wszedł w 81 minucie meczu z Brazylią (1:1) oraz w 70 z Kolumbią (1:0; żółta kartka).

Urugwaj
Martin Caceres: 90 min z Ekwadorem (1:2) oraz gol i 70 min w meczu z Chile (3:0).

Niemcy
Sami Khedira zszedł w 61 minucie meczu z Francją.

Szwajcaria
Stephan Lichtsteiner grał do 58 minuty ze Słowacją (2:3) oraz do 18 minuty z Austrią (2:1). Wstępne doniesienia ze Szwajcarskiego obozu donoszą, że piłkarz nabawaił się kontuzji mięśnia uda i nie wiadomo, czy będzie dostępny na mecz z Milanem.

Chorwacja
W towarzyskim meczu z Rosją (3:1) Mario Mandżukić zagrał 87 minut i strzelił gola.