Allegri i Morata po meczu z Bologną

Massimiliano Allegri (na zdjęciu) i Alvaro Morata wypowiedzieli się po wczorajszym zremisowanym meczu z Bologną. Szkoleniowiec Bianconerich był pod wrażeniem nastawienia piłkarzy Rossoblu w tym spotkaniu. “To był ciężki mecz i jak można się było tego spodziewać Bologna utrzymywała wysoki pressing, walczyła twardo i grała jak zespół w bardzo dobrej formie. Chcieliśmy dzisiaj wygrać, by mieć 4 punkty przewagi nad Napoli, lecz zakończyliśmy serie 15 wygranych z rzędu. Kiedy spotykasz się z zespołem, który się zamyka, broni sztywno i pracuje tak ciężko jak to Bologna zrobiła, musisz być silny nie tylko w budowaniu akcji i staraniu się przebić przez nich, ale musisz także uważać na kontrataki. Jeśli nie mielibyśmy tak dobrych obrońców, to prawdopodobnie stracilibyśmy bramkę. O grach takich jak ta decyduje jeden moment jakości, którego nam jednak dzisiaj brakowało. Ten remis nie zmienia wiele i nie umniejsza tego, co osiągnęliśmy w tym sezonie. Do końca rozgrywek jeszcze daleka droga, lecz od tej pory nie będzie już łatwych meczów. Teraz jest czas, by myśleć o Bayernie“.

Alvaro Morata stwierdził, że każda drużyna może stracić punkty na stadionie Bologni. “To było trudne spotkanie i nie możesz wygrywać każdego meczu w którym grasz. Niektóre mocne ekipy straciły tutaj punkty. Przyjeżdżanie w to miejsce nie jest proste dla nikogo. Punkt zdobyty w tym meczu jest ważny i pozostało nam jeszcze wiele gier do rozegrania. Wtorkowy mecz będzie całkowicie inny. Potrzebujemy zagrać idealnie z Bayernem, musimy dać z siebie 100 procent, jednak wierzę, że możemy wygrać“.

www.gazzetta.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
9
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: