Panchina d’Oro dla Allegriego

Massimiliano Allegri (na zdjęciu) wygrał “Złotą Ławkę”, czyli nagrodę dla najlepszego trenera we Włoszech. Nagroda została przyznana za ubiegły sezon, w którym drużyna Starej Damy zdobyła czwarte scudetto z rzędu. Jest to drugie takie wyróżnienie 48-letniego szkoleniowca w karierze. “Złota Ławka ma bardzo duże znaczenie, chciałbym podziękować moim zawodnikom, sztabowi, klubowi i wszystkim, którzy na mnie głosowali. Liga Mistrzów nie powinna być obsesją, lecz marzeniem” – skomentował swoją wygraną Allegri. Drugie miejsce w tym plebiscycie zajął trener Lazio Stefano Pioli, za zajęcie trzeciego miejsca w Serie A. Rzymski klub pod wodzą byłego opiekuna Bologni zajął najwyższe miejsce w tabeli od ośmiu lat. Na najniższym stopniu podium stanął Maurizio Sarri, za dobrą postawę Empoli po powrocie do Serie A. Nagrodę dla najlepszego trenera Serie B otrzymał Roberto Stellone, którego Frosinone zaliczyło pierwszy w historii awans do najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej.

www.gazzetta.it

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
10
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: