Strona główna » Aktualności » Lewandowski: Dobre 90 minut, nie 60
Lewandowski: Dobre 90 minut, nie 60
Robert Lewandowski (na zdjęciu) wziął udział w konferencji prasowej przed rewanżem na Allianz Arena w Monachium. 27-latka cytuje TuttoJuve. “W pierwszym meczu graliśmy bardzo dobrze, ale tylko do 60-70 minuty, kiedy z prowadzenia 2:0 szybko zrobiło się 2:2. Juve to silny rywal i musimy być ostrożni. Na pewno zagrają bardzo dobrze w obronie, więc będziemy musieli wykorzystać każdą okazję do strzelenia gola. W ostatnim meczu ligowym zdobyliśmy pięć bramek, ale to będzie inne spotkanie. Juventus to zespół z najwyższej półki, grają bardzo rozważnie“.
“Czy będziemy dominować, jak w pierwszym meczu? Zależy, co macie na myśli. Skończyło się 2:2. Musimy grać najlepiej, jak potrafimy przez 90 minut, a nie tylko 60. Potrzeba cierpliwości i skupienia, nie tylko w ataku. Wiemy, że wystarczy nam 1:1, albo nawet bezbramkowy remis, ale takie podejście byłoby niebezpieczne w starciu z taką drużyną, jak Juventus. Kontuzje? To nie ma znaczenia, że dwóch, czy trzech piłkarzy opuści ten mecz. Liczy się to, co pokażą pozostali. Mają dobrych zawodników w kadrze, Juventus nie zagra gorzej. Ważne, żeby skoncentrować się w 100% na meczu, a nie na tym, kto złapał kontuzję“.
“Co się wydarzyło po 60 minutach w Turynie? Taka jest piłka. Wiemy, gdzie popełniliśmy błąd i w rewanżu musimy rozegrać bardzo dobre 90 minut, minimum 90. Od lat wszyscy mają problemy z włoskimi zespołami. Myślę, że Włosi walczą do końca i jeśli wydaje Ci się, że po paru minutach już wygrałeś mecz, to jesteś w błędzie. Zawsze walczą do końca i są w dobrej formie” – stwierdził napastnik Bayernu i reprezentacji Polski.