Strona główna » Aktualności » Koniec sezonu dla Higuaina?
Koniec sezonu dla Higuaina?
We włoskiej prasie sportowej głośno dzisiaj o wczorajszej porażce Napoli oraz czerwonej kartce dla Gonzalo Higuaina (na zdjęciu z prawej). Najlepszy strzelec włoskich boisk wpadł w furię po tym, jak w 75. minucie meczu otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Włoscy dziennikarze nie wykluczają nawet, że napastnika już w tym sezonie nie zobaczymy na boisku.
Pierwszy żółty kartonik Higuain otrzymał w 61. minucie spotkania za dyskusje z arbitrem, który odgwizdał pozycję spaloną Argentyńczyka. Niespełna kwadrans później piłkarz zobaczył drugą żółtą kartę po kontakcie bez piłki z Felipe. Podczas gdy sędzia Massimiliano Irrati (na zdjęciu z lewej) sięgnął po czerwony kartonik, napastnik Napoli podbiegł do niego, odepchnął go i krzyczał w twarz. Po interwencji kolegów z drużyny, najpierw przepychał się z zawodnikami swojego zespołu, a następnie z piłkarzami Udinese, próbując podbiec do leżącego Felipe. Ostatecznie boisko opuścił odprowadzony przez zawodników, sztab szkoleniowy neapolitańczyków i w końcowej fazie przez ochronę.
We włoskiej prasie trwa dyskusja, jaka kara czeka Argentyńczyka. Mówi się o dyskwalifikacji od trzech meczów (za niesportowe zachowanie, obraźliwe i lekceważące słowa oraz gesty wobec arbitra) do nawet ośmiu meczów (za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego). Nie brakuje również porównań do zachowania Leonardo Bonucciego względem arbitra z meczu przeciwko Torino, po którym obrońca Starej Damy nie został ukarany czerwonym kartonikiem. Najwyższy wspomniany wymiar kary oznaczałby koniec sezonu dla Higuaina. W perspektywie walki o scudetto decyzja odnośnie dyskwalifikacji może odgrywać ważną rolę. Argentyńczyk to zdecydowanie najlepszy snajper we włoskiej Serie A. W 31 dotychczasowym spotkaniach zgromadził na swoim koncie aż 30 trafień.
Reakcja Higuaina na czerwoną kartkę:
www.tuttojuve.com