Marotta: Chcemy mieć drugie drużyny

Już za kilka chwil Primavera Juventusu rozegra pierwszy finałowy mecz w ramach młodzieżowego Pucharu Włoch. Podopieczni trenera Fabio Grosso, którzy tydzień temu zwyciężyli w słynnym Viareggio Cup, dzisiaj podejmują Inter na Juventus Stadium. O sektorze młodzieżowym, a także swoich przemyśleniach na temat futbolu we Włoszech wypowiedział się dyrektor generalny klubu ze stolicy Piemontu – Beppe Marotta (na zdjęciu).

We Włoszech Juventus zawsze był punktem odniesienia jeśli chodzi o futbol młodzieżowy. Świadczy o tym rozwój poszczególnych piłkarzy, ale i osiągane przez nich rezultaty. Wszystko dzięki strukturze klubu. Juventus Center jest do dyspozycji chłopaków i trenerów. Chcemy kontynuować wcześniej obrany kierunek. Jesteśmy przekonani, że sektor młodzieżowy jest czymś ważnym dla naszej społeczności“.

Marotta wspomniał także o konieczności utworzenia drugich zespołów dla klubów z czołówki Serie A. “Obecnie mamy na wypożyczeniach prawie 70 zawodników. Jest to tylko działanie doraźne. Federico Cherubini to nasz człowiek, który koordynuje ten projekt i utrzymuje stosunku z różnymi klubami i zawodnikami, którzy ewentualnie w przyszłości mogą ubrać koszulkę Juventusu. Drugie drużyny zagwarantowałyby naszym młodym zawodnikom możliwość do zdobywania doświadczenia, którego grając w Primavarze się nie zdobywa“.

www.calciomercato.com

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
16
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: