Lichtsteiner: W Turynie jest mi doskonale

W mediolańskiej La Gazzetta dello Sport ukazał się wywiad ze Stephanem Lichtsteinerem (na zdjęciu). Szwajcar opowiadał na łamach gazety m. in. o stosunkach z trenerem Starej Damy czy o towarzyszącym mu bólu po odpadnięciu z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Trzy cechy Allegriego? Niesamowicie zdolny, inteligentny, a przede wszystkim ludzki. Nowinki taktyczne? W gruncie rzeczy realizujemy podobne założenia. Bez znaczenia czy gramy ustawieniem 3-5-2 czy czwórką w defensywie. W tym roku był moment, kiedy potrzebowaliśmy więcej pewności w grze obronnej“.

Cały czas czerwienię się ze złości, kiedy myślę o meczu w Monachium. Źle się z tym czuję, kiedy widzę w finale Ligi Mistrzów Real i Atletico. Tamten mecz dał nam sporo zaufania i wiary we własne umiejętności. Zrobiliśmy ważny krok i teraz czujemy się na tym samym poziomie co Barca czy Bayern. Nie ma w nas lęku, kiedy musimy stanąć i rywalizować z najlepszymi na Starym Kontynencie. Czy oddałbym coś za wygraną w Lidze Mistrzów? Absolutnie nie. Wygrana w tych rozgrywkach to moje marzenie, ale chcę wygrywać wszystko. Na tym poziomie decydują najmniejsze detale. Rok temu Barcelona okazała się zbyt mocna, w tym roku zabrakło nam szczęścia. Jeśli zajęlibyśmy pierwsze miejsce w grupie, zapewne losowanie byłoby nieco bardziej przystępne“.

Szwajcar odniósł się również do końcówki bieżącej kampanii i określił swoje plany na przyszłość. “W Weronie mecz nie ułożył się po naszej myśli. Jesteśmy mocno skoncentrowani na Milanie. Trzeba pamiętać, że to zawsze wielka drużyna nawet wtedy kiedy jest w trudnościach. Myślę, że jestem w stanie grać na tym poziomie jeszcze jakieś 3-4 lata. Chcę zostać w Juventusie. W Turynie czuję się wyśmienicie“.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę JuvePoland!

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
13
0
Jesteśmy ciekawi Twojej opinii, zostaw proszę komentarz!x

Lub zaloguj się za pomocą: