Ajax wygrywa 6:2

Podczas gdy podstawowi piłkarze Juventusu odpoczywali w ten weekend przed wtorkowym rewanżem w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów, ich holenderscy rywale nie mogli sobie pozwolić na taki komfort. Ajax walczy o mistrzostwo Holandii z PSV i każdy mecz traktuje niczym mały finał. Przy aktualnej równej liczbie punktów, mimo lepszego bilansu bramkowego, Ajax zająłby drugie miejsce z powodu gorszego bilansu w dwumeczu (0-3 i 3-1).

Wczoraj de Amsterdammers pokonali 6-2 ekipę Excelsioru. Mimo, że sobotni rywal Ajaxu to jedna z najsłabszych ekip w całej stawce, trener Erik ten Hag podszedł do tego spotkania niezwykle poważnie.
W podstawowym składzie zagrało od pierwszej minuty aż dziewięciu zawodników, którzy rozpoczynali również mecz w środę przeciwko Starej Damie. Bohaterem spotkania został jednak jeden z dwóch zmienników – Klaas-Jan Huntelaar, który zaliczył hat-tricka i asystę. Kibiców Joden martwi jednak uraz, jakiego nabawił się w pierwszej połowie Frenkie de Jong. Młody pomocnik musiał opuścić plac gry już w 24. minucie spotkania i jego występ przeciwko Juventusowi stoi obecnie pod znakiem zapytania.

Juventus-Bologna: mikołajkowy weekend w Turynie!