Bayer Leverkusen – Juventus 0:2 (0:0)

Pewne zwycięstwo Juventusu na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Bianconeri w wyjazdowym meczu pokonali Bayer Leverkusen 2:0 po bramkach Ronaldo i Higuaina – obu napastnikom asystował Dybala, który pojawił się na boisku w drugiej połowie i rozruszał ofensywną grę Juve.

Mecz od początku był dość otwarty i toczył się w niezłym tempie. Pierwszą dobrą szansę po upływie 10 minut miał Higuain, który otrzymał dobre podanie prostopadłe od Danilo i choć mógł sam wykończyć akcję, zbyt mocno odegrał do wbiegającego na długi słupek Ronaldo, który nie doszedł do piłki. Gospodarze odpowiedzieli dobrym uderzeniem Diaby’ego, po którym piłka trafiła w słupek bramki Buffona. W 21. minucie groźny, ale minimalnie niecelny strzał z ostrego kąta oddał Ronaldo, po chwili z nieco dalszej odległości uderzał Cuadrado, któremu także zabrakło precyzji. W ostatnich minutach pierwszej połowy najpierw Buffon zachował czujność po uderzeniu Bellarabiego, a po chwili kluczową interwencją popisał się Demiral, który w groźnej sytuacji powstrzymał Havertza.

Tuż po wznowieniu gry Danilo dobrze dośrodkował do Ronaldo, który oddał lekkie uderzenie, a ponadto był na spalonym. Kilka minut później Portugalczyk płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał bramkarza, arbiter zasygnalizował jednak pozycję spaloną. W kolejnych minutach to Juventus częściej znajdował się przy piłce, ale defensywa Bayeru dobrze radziła sobie z próbami ataków Bianconerich. W 66. minucie Sarri przeprowadził pierwszą zmianę – Bernardeschi ustąpił miejsca Dybali. W 75. minucie Bianconeri wreszcie wyszli na prowadzenie – Pjanić świetnie uruchomił wychodzącego na wolne pole Dybalę, który wpadł w pole karne rywala i odegrał do Cristiano Ronaldo, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W ostatnim kwadransie gry Juventus skupiał się na grze krótkimi podaniami i utrzymaniu korzystnego rezultatu, a bramka Buffona pozostawała praktycznie niezagrożona. W 85. minucie z boiska zszedł Rabiot, którego zmienił Matuidi. Kilka minut później po sekwencji chaotycznych zagrań w polu karnym Buffona w świetnej sytuacji pomylił się Aranguiz, który z bliskiej odległości uderzył obok słupka. W doliczonym czasie gry Bianconeri podwyższyli prowadzenie – Higuain odebrał długie podanie od Danilo, rozegrał futbolówkę z Dybalą i płaskim uderzeniem lewą nogą pokonał Hradecky’ego. W ostatnich sekundach do gry w miejsce Cuadrado wprowadzony został Muratore, po chwili sędzia zakończył mecz.

Juventus kończy rywalizację w fazie grupowej bez porażki, z 16 punktami na koncie i bilansem bramkowym 12:4. Już w najbliższy poniedziałek drużyna Sarriego pozna rywala, z którym na przełomie lutego i marca zmierzy się w pierwszej rundzie fazy play-off – będzie to Real Madryt, Tottenham, Borussia Dortmund, Lyon lub Chelsea. W niedzielę powrót do rywalizacji w Serie A – o 15:00 Juventus podejmie u siebie Udinese.

75′ Ronaldo (asysta Dybala), 90′ Higuain (asysta Dybala)

Bayer Leverkusen (4-2-3-1): Hradecky – L. Bender, Dragović, S. Bender, Sinkgraven – Demirbay (66′ Baumgartlinger), Aranguiz – Bellarabi (66′ Bailey), Havertz, Diaby – Alario (82′ Volland)
Juventus (4-3-1-2): Buffon – Danilo, Demiral, Rugani, De Sciglio – Cuadrado (90′ Muratore), Pjanić, Rabiot (85′ Matuidi) – Bernardeschi (66′ Dybala) – Higuain, Ronaldo