Mamy lidera! Roma – Juventus 1:2 (0:2)

Kapitalny mecz na Stadio Olimpico w Rzymie! Juventus pokonał Romę, obejmując tym samym pozycję lidera Serie A na półmetku rozgrywek. Kibice Juventusu z niepokojem jednak czekają na informacje dotyczące stanu zdrowia Meriha Demirala, który jeszcze w pierwszej połowie opuścił plac gry z powodu kontuzji.

Mecz kapitalnie rozpoczął się dla piłkarzy Juventusu, którzy już w trzeciej minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do Demirala, który strzałem prawą nogą pokonał bramkarza gospodarzy. Pierwsze minuty należały zdecydowanie do Juventusu, który kilka minut później prowadził już 2-0. Po fatalnym błędzie Veretout, piłkę przejął Paulo Dybala, który został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę bez problemu wykorzystał Cristiano Ronaldo, który strzelił bramkę w szóstym meczu z rzędu, licząc rozgrywki Serie A. Roma ruszyła do odrabiania strat, jednak w pierwszej połowie nie potrafiła tak naprawdę groźnie zagrozić bramce Szczęsnego. Z boiska zejść z powodu kontuzji musieli natomiast Demiral i Zaniolo. Młody Włoch niestety zerwał więzadła w kolanie, co oznacza dłuższy rozbrat z piłką tego niesamowicie utalentowanego piłkarza.

Pierwsze dwadzieścia minut drugiej odsłony było zdecydowanie bardziej spokojne, niż początek spotkania. Dopiero po 65. minucie mecz rozkręcił się na dobre. Najpierw Dżeko trafił w słupek, chwile później kapitalnie bronił Szczęsny, ale jak wykazał system VAR tuż przed interwencją polskiego bramkarza piłkę ręką dotknął Sandro. Rzut karny wykorzystał Diego Perotti. Trzy minuty później mogło być jednak po meczu, jednak po strzale głową Ronaldo piłka minęła nieznacznie bramkę Lopeza. W miejsce Dybali na boisku pojawił się Higuain, a Stara Dama nastawiła się na grę z kontry. Po jednej z takich akcji piłkarze Juventusu wyszli trzech na jednego, Ronaldo zagrał piłkę do Higuaina, który pokonał bramkarza Romy. Bramka nie została jednak zaliczona, bowiem Argentyńczyk znajdował się na spalonym. Giallorossi chwilę później mogli wyrównać za sprawą Kolarova, którego strzał głową wyłapał jednak dobrze dysponowany dzisiaj Szczęsny. W końcówce Roma postawiła wszystko na jedną kartę, świetną sytuację miał Pellegrini, piłkarz gospodarzy fatalnie jednak przestrzelił.

Roma – Juventus 1:2 (0:2)
68′ (rzut karny) Perotti – 3′ Demiral, 10′ (rzut karny) Ronaldo

Roma (4-2-3-1): Lopez – Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov – Veretout (66′ Cristante), Diawara – Zaniolo (36′ Under), Pellegrini, Perotti (82′ Kalinić) – Dżeko

Juventus (4-3-1-2): Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, Demiral (19′ de Ligt), Alex Sandro – Rabiot, Pjanić, Matuidi – Ramsey (69′ Danilo) – Dybala (69′ Higuain ), Ronaldo

Żółte kartki: Veretout, Kolarov, Mancini, Cristante, Kalinić, Florenzi – Pjanić, de Ligt, Cuadrado